Staňkova série bodovaných výsledků pokračovala i v neděli

Staňkova série bodovaných výsledků pokračovala i v neděli

Také dvojice nedělních závodů asijské F3 v Abú Zabí skončila pro Romana Staňka bodovanými výsledky. V první jízdě skončil osmý a ve druhé šestý.

Staněk zakončil sezonu asijské F3 odstoupením a čtvrtým místem
Tom Beckhäuser rozšířil v Buriramu své bodové konto v Asijské F3
Beckhäuser v Asii končí, čeká jej Formula Regional European Championship

Každý z úvodních čtyř víkendových závodů asijského šampionátu formule 3 v Abú Zabí vynesl Romanu Staňkovi body. A naprázdno český jezdec nevyšel ani v závěrečných dvou závodech, které se na zkrácené verzi okruhu Yas Marina konaly v neděli.

Staněk vybojoval první body v asijské F3

Do obou nedělních jízd startoval Staněk z deváté příčky. Zatímco startovní rošt prvního klání byl poskládán podle nejrychlejších kol ze sobotního závodu, do druhé nedělní jízdy piloti vyráželi podle výsledků druhé sobotní kvalifikace. V obou závodech si ale Staněk oproti své startovní pozici polepšil.

Staněk bodoval i v pátečních závodech

Ve druhém závodě si Staněk v úvodních metrech udržel devátou příčku. O pár kol později ale zdolal svého parťáka Roye Nissanyho a posunul se na osmé místo, na kterém zůstal až do cíle. Během závodu se na trať dvakrát vydal zpomalovací vůz. Ten byl poprvé povolán kvůli kolizi mezi Alexandrem Bardinonem a Matthiasem Lüthenem a podruhé kvůli incidentu Roye Nissanyho a Nicoly Marinangeliho.

Staňkovi vynesla sobota dva body

Ve třetím závodě se Staňkovi podařilo hned v prvním kole posunout na šestou pozici. V tom mu pomohla mimo jiné i kolize mezi Dinem Beganovicem a Cemem Bölükbaşım, po které vyjel na dráhu zpomalovací vůz. Ve zbytku závodu se Staňkovi podařilo šestou příčku udržet. O víkendu se tak českému jezdci podařilo bodovat ve všech šesti závodech.

Během nadcházejícího víkendu se uskuteční předposlední čtvrtý podnik letošního ročníku asijské F3. Jeho dějištěm bude okruh v Dubaji, který hostil už úvodní podnik sezony. Zatímco při prvním podniku ale jezdci závodili na mezinárodní konfiguraci trati, tentokrát pojedou na Grand Prix variantě.

Výsledky prvního nedělního závodu: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 13 kol, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) +0,626, 3. Dino Beganovic (Švédsko, Abu Dhabi Racing by Prema) +1,710… 8. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +6,244.

Výsledky druhého nedělního závodu: 1. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 15 kol, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) +0,698, 3. Isack Hadjar (Francie, Evans GP) +1,175… 6. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +9,626.

Průběžné pořadí: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 156 bodů, 2. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 146 bodů, 3. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) 141 bodů… 10. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 28 bodů, 16. Zdeněk Chovanec (Portugalsko, BlackArts Racing) 2 body.

Zdroj: České okruhy, Formula Scout, úvodní foto: Hitech Grand Prix

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0