Staňkovi nepřinesl body ani druhý rakouský víkend

Staňkovi nepřinesl body ani druhý rakouský víkend

Romanu Staňkovi se ani během druhého podniku letošní sezony formule 3 na Red Bull Ringu nepodařilo bodovat.

F2 ve Spa-Francorchamps: Hlavnímu závodu dominoval Nyck de Vries, souboj o šesté místo opět rozhodl fotofiniš
Staněk v prvním belgickém závodě dvacátý čtvrtý
Staněk nebodoval ani v úvodním barcelonském závodě

Roman Staněk o víkendu absolvoval svůj druhý podnik v šampionátu FIA F3. Svůj další start v této sérii si připsal na stejném okruhu jako svůj premiérový o týden dříve – na Red Bull Ringu. Zde F3 opět doprovázela společně s F2 formuli 1. Tentokrát již ale ne v rámci Velké ceny Rakouska, ale Velké ceny Štýrska.

Do závodního víkendu vstoupil Roman dvacátým časem ve volném tréninku. Ještě týž den se na trati ležící ve městě Spielberg konala také kvalifikace. Zde rodák z Valašského Meziříčí původně obsadil 18. příčku jakožto nejlepší z pilotů Charouz Racing Systemu. Sportovní komisaři se ale později nakonec rozhodli započítat původně smazaný čas Staňkovu týmovému kolegovi Davidu Schumacherovi. Němec se tak posunul z 22. místa na 17. a český jezdec tedy zahajoval sobotní klání z 19. příčky.

Staněk ve druhé rakouské kvalifikaci osmnáctý

V sobotu ovšem panovaly na Red Bull Ringu zcela jiné povětrnostní podmínky a do všech jízd tohoto dne zasáhl déšť. A jedním z těch, kdo se s nástrahami mokrého povrchu nedokázal vypořádat bez ztráty „kytičky“, byl bohužel i Staněk. Ten v předposlední zatáčce 11. kola vycestoval z dráhy a skončil v „kačírku“, ze kterého se poté již nedokázal vrátit zpět.

Měl ale štěstí v neštěstí. Po havárii Sebastiána Fernándeze ve 13. okruhu byly totiž vyvěšeny červené vlajky a krátce na to došlo k předčasnému ukončení závodu. Jako finální se započítávalo pořadí z konce 11. kola. V té době ještě Staněk figuroval na 17. příčce.

Stejná pozice jako ve výsledcích prvního závodu mu patřila i na startovním roštu nedělní jízdy. Ta se již odehrála na suchu a český pilot skončil v závodě, který byl po kolizi mezi Lawsonem a Hughesem při boji o vítězství dojet za zpomalovacím vozem, jako osmnáctý. Při protnutí první safety car čáry během zaváděcího kola ovšem kroužil po trati na nesprávné pozici a tento prohřešek sportovní komisaři „odměnili“ třicetisekundovým trestem. Staněk se tak nakonec propadl na 24. místo.

„Na vůz jsem si již docela zvykl. Není ale snadné najít posledních deset pozic, které by mi umožnily předjíždět ostatní jezdce. K tomu, abych se dostal do první desítky, mi schází zkušenosti v závodech a úspěchy v kvalifikacích. Těším se do Maďarska. Věřím, že se mi v kvalifikacích začne dařit. Do té doby máme s týmem stále hodně práce, aby vůz dosáhl zlepšení,“ uvedl Staněk po skončení víkendu.

Na body ale stále čekají také jeho týmoví kolegové. David Schumacher během druhého podniku sezony zaznamenal 12. a 17. příčku. Igor Fraga si připsal 26., respektive 14. místo.

Další šanci na zisk prvních bodů bude mít trio stáje Antonína Charouze opět příští víkend. Během něj se šampionát ukáže na Hungaroringu.

výsledky prvního závodu víkendu: 1. Frederik Vesti (Dánsko, PREMA Racing) 11 kol, 2. Lirim Zendeli (Německo, Trident) +0,626, 3. David Beckmann (Německo, Trident) +0,918… 12. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +5,676, 17. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +7,876, 26. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +13,834.

výsledky druhého závodu víkendu: 1. Théo Pourchaire (Francie, ART Grand Prix) 24 kol, 2. Logan Sargeant (USA, PREMA Racing) +0,464, 3. David Beckmann (Německo, Trident) +0,674… 14. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +4,540, 17. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +6,412, 24. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +36, 592.

průběžné pořadí jezdců: 1. Oscar Piastri (Austrálie, PREMA Racing) 44 bodů, 2. Frederik Vesti (Dánsko, PREMA Racing) 37.5 bodů, 3. Logan Sargeant (USA, PREMA Racing) 34 bodů… 18. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) 0 bodů, 21. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) 0 bodů, 25. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) 0 bodů.

průběžné pořadí týmů: 1. PREMA Racing 115.5 bodů, 2. Trident 67.5 bodů, 3. Hitech Grand Prix 30 bodů… 9. Charouz Racing System 0 bodů.

titulní fotografie: Charouz Racing System

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0