LOADING

Type to search

Share

Romanu Staňkovi se vstup do předposledního podniku letošního ročníku ADAC F4 na Hockenheimringu příliš nepovedl. V obou kvalifikacích totiž zajel pouze 11. čas.

Během doposud posledního odjetého klání ADAC F4 na Nürburgringu Roman Staněk zářil. Vybojoval totiž hned dvě pódiová umístění a v jednom z těchto případů dokonce zvítězil.

Předposlední podnik sezony na Hockenheimringu ale pro českého závodníka bohužel tak dobře nezačíná. Pilot stáje US Racing-CHRS totiž v obou pátečních kvalifikačních bitvách obsadil pouze 11. místo a do úvodních dvou víkendových jízd tak bude muset vyrážet až ze šesté řady.

Rodákovi z Valašského Meziříčí se sice nepodařilo proniknout do nejlepší destíky, jeho tým ale i přesto mohl mít po pátečních jízdách důvod k radosti. Úvodní kvalifikaci totiž dokázal opanovat Staňkův týmový kolega a zároveň vedoucí muž šampionátu Théo Pourchaire před druhým Dennisem Haugerem a dalším pilotem německo-českého spojení Arthurem Leclercem, který obsadil 3. příčku.

Do počtu navíc nebyl Francouz ani v boji o startovní pozice pro druhou jízdu, pro kterou se opět kvalifikoval do první řady. Tentokrát ale s tím rozdílem, že se musel spokojit s 2. pozicí a sklonit hlavu před Haugerem. Třetí čas zajel ve druhé kvalifikaci Paul Aron.

kompletní výsledky první kvalifikace

kompletní výsledky druhé kvalifikace

První závod víkendu odstartuje v sobotu ve 13:20.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..