Staňkovi sobota přinesla další pódium v italské F4

Staňkovi sobota přinesla další pódium v italské F4

Roman Staněk si v sobotu na své konto připsal další pódiové umístění v italské F4. Ve druhé víkendové jízdě v Mugellu totiž ukořistil

Venezuelan s českými kořeny Chovanec míří na scénu F4
Staňkovi voda nesedla
Staněk se postaví do první řady i na Monze

Roman Staněk si v sobotu na své konto připsal další pódiové umístění v italské F4. Ve druhé víkendové jízdě v Mugellu totiž ukořistil stříbro.

Svou premiérovou sezonu v ADAC F4 sice Roman Staněk zakončil již před týdnem na Sachsenringu, aktuální ročník italského šampionátu této kategorie se ovšem zatím do finále nenachýlil a během tohoto víkendu pokračuje předposledním podnikem v Mugellu.

Obě páteční kvalifikace skončily pro Romana v nejlepší desítce. V té první si pro start úvodního závodu víkendu zajistil osmou příčku. Mnohem více naděje ovšem dal českým fanouškům pro druhý závod, neboť v posledním boji o startovní pozice zajel druhý nejrychlejší čas.

https://www.instagram.com/p/B3Ov52TI_zb/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Vstup do prvního závodu ovšem v jeho podání neproběhl ideálně. Staněk se totiž během úvodního okruhu propadl o místo dozadu a poté kroužil na devátém místě.

Tuto pozici držel až do prvního výjezdu safety caru, který donutila vyjet na trať kolize mezi Filipem Ugranem a Lucasem Alleccem Royem, po níž zůstal první jmenovaný se svým vozem zaseknutý v kačírku.

Po restartu se odehrály divoké chvíle na čele. Při souboji o první místo kolidoval Gianluca Petecof s Dennisem Haugerem a Nor se následně propadl do spodních pater výsledkové listiny. Potíže pilota Van Amersfoort Racingu ale českému jezdci ve výsledku k posunu nepomohly. Po restartu jej totiž překonal Haugerův stájový kolega Ido Cohen a Staněk tak i nadále figuroval na deváté příčce.

Jak se blížil konec závodu, vše nasvědčovalo tomu, že na této pozici protne jezdec US Racingu i cílovou pásku a připíše si dva body. Pod šachovnicovou vlajkou byl ale nakonec odmávnut jako osmý. V závěru totiž skončil po jezdecké chybě závod pro do té doby pátého Joshuu Dürksena, který se takto postaral o druhou návštěvu zpomalovacího vozu na závodní dráze.

V konečných výsledcích se ale Roman ve finále posunul ještě na sedmé místo. Petecof byl totiž za zmíněný incident s Haugerem potrestán deseti sekundami. Pro prvenství si dojel Paul Aron před druhým Lorenzem Ferrarim. Na třetí pozici se po Petecofově penalizaci posunul Jonny Edgar.

kompletní výsledky prvního závodu

Do druhého sobotního klání již ale Roman vyrážel ze slibné druhé pozice. Tuto příčku se mu navíc v závodě podařilo uhájit a po prvním a třetím místě v Imole tak zažil na Apeninském poloostrově již třetí pódiový úspěch. Nad Romanovy síly byl ve druhé jízdě pouze vítěz Dennis Hauger. Na stupních vítězů stál také třetí Ido Cohen.

kompletní výsledky druhého závodu

Závěrečná jízda víkendu je na programu v neděli od 11:20.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: