Staňkovi vynesla sobota dva body

Staňkovi vynesla sobota dva body

Roman Staněk si připsal body i v sobotním závodě asijské F3 v Abú Zabí. Obsadil devátou příčku.

Chovanec na úvod třetího podniku F4 SAE pátý, Knopp desátý
Chovanec s Knoppem sbírali body i v sobotu
Průběžné pořadí F4 SAE: Chovancovi patří sedmé místo, Knoppovi třinácté

Během čtvrtka a pátku se na zkrácené verzi okruhu Yas Marina v Abú Zabí konal druhý podnik letošního ročníku asijské F3. V sobotu na tomto místě začalo třetí dějství sezony. Na programu byla dvojice kvalifikací a také první závod. A český pilot Roman Staněk opět dokázal rozšířit své bodové konto.

Do závodu pilot stáje Hitech Grand Prix vyrážel z osmé pozice, kterou si vyjel v úvodní kvalifikaci. Ihned v úvodu se ale propadl o jednu příčku dozadu a do druhého kola tak najížděl jako devátý. To už se ale na trať chystal zpomalovací vůz, který musel do akce kvůli incidentu z prvního kola mezi Lorenzem Fluxou a Rafaelem Villagomezem.

Po restartu se Staněk propadl i za Cema Bölükbaşıho. Deváté místo mu ale zůstalo. V souboji o čtvrtou příčku totiž došlo ke kolizi mezi Patrikem Pasmou a Royem Nissanym, po které Pasma ze závodu odstoupil.

Staněk ale ve zbývajícím průběhu závodu ztratil ještě jednu příčku. Pokořil ho Isack Hadjar a pod šachovnicovou vlajkou byl náš reprezentant odmávnut jako desátý. Ve finální verzi výsledků mu ale nakonec patřila devátá příčka. Hadjar byl totiž později penalizován pěti sekundami, protože si při předjíždění Staňka pomohl výjezdem mimo trať. To ho odsunulo zpět na desáté místo.

Roman Staněk získal v sobotu další body. Foto: Hitech Grand Prix

Ani dnes se neobjevil v akci Zdeněk Chovanec a nestane se tak ani v neděli a ani ve zbývajících podnicích. Portugalec s českými kořeny totiž serveru České okruhy potvrdil, že letošní sezonu asijské F3 nedokončí.

V neděli jsou na programu poslední dva závody. První z nich odstartuje v 7:20 našeho času a Staněk do něj na základě nejrychlejších kol ze sobotního závodu vyrazí jako devátý. Stejná pozice mu bude patřit i na startu posledního závodu (11:25), jehož startovní rošt bude vytvořen podle výsledků druhé kvalifikace.

Výsledky sobotního závodu asijské F3 v Abú Zabí: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 15 kol, 2. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) +3,861, 3. Gunaju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) +5,640… 9. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +25,322.

Průběžné pořadí: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 119 bodů, 2. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 113 bodů, 3. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) 105 bodů… 11. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 16 bodů, 15. Zdeněk Chovanec (Portugalsko, BlackArts Racing) 2 body.

Zdroj: České okruhy, úvodní foto: Hitech Grand Prix

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0