Staňkovo čekání na body trvá

Staňkovo čekání na body trvá

Romanu Staňkovi se ani ve třetím podniku letošní sezony FIA F3 na Hungaroringu nepodařilo získat body. Zatímco v prvním závodě byl klasifikován jako 23., ve druhé jízdě obsadil 20. příčku.

F2 v Yas Marině: George Russell získal další triumf i titul
F2 ve Spa-Francorchamps: Hlavnímu závodu dominoval Nyck de Vries, souboj o šesté místo opět rozhodl fotofiniš
F2 v Le Castellet: Šílený závod vyhrál George Russell

Roman Staněk si o víkendu připsal svůj třetí start v podniku FIA F3. Po dvou vystoupeních na rakouském Red Bull Ringu se tentokrát rodák z Valašského Meziříčí představil na Hungaroringu. Úvodní dva závodní víkendy pilotovi stáje Charouz Racing System žádné body nepřinesly. A nuly na kontě se nedokázal zbavit ani v Maďarsku.

Daleko od bodovaných pozic se Roman pohyboval již v pátek. Tento den odstartoval 29. časem ve volném tréninku. O mnoho si následně nepolepšil ani v kvalifikaci, která se uskutečnila až večer na mokré trati poté, co odpoledne byla kvůli výletům z trati Liama Lawsona a Lirima Zendeliho brzy zastavena. Staněk v ní skončil na 28. místě.

Zvrat nepřišel ani v závodech. V sobotním klání, během něhož mimo jiné obdržel penalizaci průjezdu boxy za nedodržení potřebné vzdálenosti při jízdě za zpomalovacím vozem, obsadil 23. příčku. Cílem nedělní jízdy, která se konala na mokru, projel jako dvacátý.

„Formule 3 mě s každým podnikem učí něco nového. Výsledky se sice ještě nedostavily, příště se ale pokusíme získat body. O víkendu jsou vždy klíčové kvalifikace, která mi tentokrát nevyšla. Udělal jsem chybu a další rychlé kolo jsem nezajel. Pro Silverstone chci znovu nabrat sílu, nechat vše plavat a jít na to,“ uvedl Staněk po skončení maďarského podniku.

Bodovat se ale na Hungaroringu nepodařilo ani Staňkovým parťákům. David Schumacher si připsal 16. a 13. příčku. Pro Igora Fragu skončil sobotní závod 15. místem. Vstup do nedělní bitvy se sice Brazilcovi vydařil a posunul se do elitní desítky, při boji o devátou pozici ale kolidoval s Bentem Viscaalem a následně odstoupil.

Tento víkend čeká formuli 3 (stejně jako formuli 1 a formuli 2) pauza. Poté odjede dva podniky v britském Silverstonu (31.7.-2.8. a 7.-9.8.).

Výsledky sobotního závodu: 1. Théo Pourchaire (Francie, ART Grand Prix) 22 kol, 2. Oscar Piastri (Austrálie, Prema Racing) +11,920, 3. Bent Viscaal (Nizozemsko, MP Motorsport) +17,360… 15. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +30,883, 16. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +31,265, 23. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +49,705.

Výsledky nedělního závodu: 1. David Beckmann (Německo, Trident) 22 kol, 2. Oscar Piastri (Austrálie, Prema Racing) +1,026, 3. Dennis Hauger (Norsko, Hitech Grand Prix) +1,522… 13. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +6,351, 20. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +12,231… DNF Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +20 kol.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Oscar Piastri (Austrálie, Prema Racing) 76 bodů, 2. Logan Sargeant (USA, Prema Racing) 50 bodů, 3. Théo Pourchaire (Francie, ART Grand Prix) 48 bodů… 19. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) 0 bodů, 22. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) 0 bodů, 27. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) 0 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Prema Racing 163.5 bodů, 2. Trident 83.5 bodů, 3. ART Grand Prix 81 bodů… 9. Charouz Racing System 0 bodů.

Titulní fotografie: Charouz Racing System

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0