Start TCR Eastern Europe odložen do Grobniku

Start TCR Eastern Europe odložen do Grobniku

Nová sezona šampionátu TCR Eastern Europe by měla odstartovat v červenci na okruhu v Grobniku. Podniky na Red Bull Ringu a v Poznani totiž byly zrušeny.

Dramatický formulový souboj vyhrál Beckhäuser
Třetí podnik TCR Eastern Europe Simracing patřil Polákům
Češi v akci …

Vy, kdo se těšíte na start historicky druhé sezony TCR Eastern Europe, si ještě budete muset chvíli počkat. Pořadatelé se totiž kvůli současné koronavirové pandemii rozhodli bez náhrady zrušit závody na rakouském Red Bull Ringu a také v polské Poznani. Zatímco ve Štýrsku se mělo původně závodit o víkendu 15.-17. května, u našich severních sousedů si měla série odbýt svou premiéru 5.-7. června.

Momentálně by tak měla nová sezona odstartovat o víkendu 24.-26. července závody v chorvatském Grobniku. Poté by měl ročník pokračovat podniky na Slovakia Ringu (21.-23. srpna), v Brně (4.-6. září) a sezonu uzavře Hungaroring. Klání na trati nedaleko Budapešti, které původně mělo sezonu v dubnu otevřít, se uskuteční v termínu 17.-18. října.

V šampionátu bude i letos účinkovat řada českých závodníků jako například loňský vicemistr Jáchym Galáš, Dušan Kouřil mladší, Petr Čížek nebo Michal Makeš. Ten do východoevropské série míří spolu se stájí Mičánek Motorsport powered by Buggyra ze závodů vozů Renault Clio. Na této scéně si v hodnocení ESET Cupu podmanil poslední dvě sezony.

Makeš se přesouvá do TCR

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0