SteelRing zahájil sezonu Czech Kart Open 2018

SteelRing zahájil sezonu Czech Kart Open 2018

O uplynulém víkendu přivítal účastníky českého motokárového šampionátu Czech Kart Open úvodní podnik v Třinci na trati SteelRing. Závody na jednom z n

V Chebu byly odjety první finálové jízdy
CZECH KART OPEN 2018 se přesouvá do Vysokého Mýta
Je na světě nový kalendář Czech Kart Open

O uplynulém víkendu přivítal účastníky českého motokárového šampionátu Czech Kart Open úvodní podnik v Třinci na trati SteelRing. Závody na jednom z nejmodernějších kartingových okruhů v Evropě doprovodilo teplé a slunečné počasí, situaci místy komplikoval pouze silný vítr.

V 16 závodních třídách se v rámci Mistrovství České republiky, Poháru Autoklubu České republiky a Série ASN sešel celkový počet 153 jezdců. V našem ohlédnutí se zaměříme na mistrovské kategorie Baby 60, Mini 60, OK Junior, OK a KZ2.

KZ2

Královskou třídu KZ2 ovládl Dominik Javůrek ze stáje JOKA Racing (hlavní foto), který vyhrál měřený trénink i dvě finálové jízdy včetně závěrečného superfinále.

„Start do superfinále z pole-position se mi úplně nepovedl, tam jsem nevěděl, jak to dopadne, ale první pozici jsem udržel a následně si vytvořil dostatečný náskok. Motokára byla perfektní, za její nastavení musím poděkovat panu Kališovi a panu Klobásovi, a děkuji také všem svým partnerům. Z víkendu si odvážím plný počet bodů, takže co víc si může člověk přát. Do dějiště dalšího závodu pojedu s motivací vyhrávat i dál,“ řekl po konci víkendu Dominik Javůrek.

Za Javůrkem dokončil ve finálových jízdách i v superfinále vždy Daniel Netiagovskii v barvách Gregor Kart s.r.o. a právě on je tak druhým jezdcem průběžného pořadí. V hlavním závodě doplnil stupně vítězů Petr Klobás z týmu JOKA Racing, jenž zaznamenal třetí pozici také v první finálové jízdě a v té druhé dokončil šestý.

Výsledky kategorie KZ2

OK a OK Junior

Ve třídě OK si triumf v superfinále zajistil František Pros z týmu PRAGA VMS RACING před stájovým kolegou Matějem Pavlíčkem. Třetí projel pod šachovnicovou vlajkou Dominik Goldschmied (Tomáš Tóth). Nejrychlejší tři jezdce dělily v cíli 3 sekundy.

Mezi juniory si pro zlato dojel Jiří Šusta, druhý byl Matyáš Louda a třetí Stefano Fagone.

Výsledky třídy OK a OK Junior

Baby 60

V kategorii Baby 60 se nejvíce dařilo Maxmilianovi Kepeňovi. Jezdec JP Motorsportu našel přemožitele pouze ve druhé finálové jízdě, kterou vyhrál Sebastian Šťastný z HKC v ACR.

Výsledky třídy Baby 60

Mini 60

Ve třídě Mini 60 stanul po superfinále na nejvyšším stupni vítězů závodník Jose Andres Cordova Belduma. Druhý dojel Marek Skřivan a třetí Matvei Sonkin.

Výsledky kategorie Mini 60

Easykart

V Třinci odstartoval letošní sezonu také český šampionát Easykart, jenž představil nejpočetnější startovní rošt víkendu s třicetičlenným polem jezdců kategorie Easykart 60. A v ní se odehrálo napínavé superfinále s dramatickým vyvrcholením. O vítězství se od úvodního kola přetahoval loňský vítěz Jiří Skopalík s Jindřichem Pešlem, jenže v posledním kole mezi nimi došlo ke kontaktu a tak se ze svého prvního triumfu nakonec radoval Jan Čermák. Druhý dokončil Dominik Huráb a premiérový bronz slavil Lukáš Horčička.

Výsledky Easykart 60

V superfinále kategorie Easykart 100 vybojoval vítězství Martin Antoš po souboji s Karlem Kováčem. Třetí skončil Maximilian Zimin.

Výsledky Easykart 100

Foto: JOKA Kart

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0