Štefan Rosina potvrdil roli favorita a s přehledem zvítězil

Štefan Rosina potvrdil roli favorita a s přehledem zvítězil

Loňský šampion ESET V4 Cupu Štefan Rosina si odskočil ze série Blacnpain GT na domácí závod na Slovakia Ringu a s naprostým přehledem dominoval první

V sobotu se na Hungaroringu přidělovaly první body letošní sezóny ESET V4 Cupu
Pekař se chce v Grobniku zejména bavit
Juniory týmu Křenek Motorsport prověřil náročný Slovakia Ring

Loňský šampion ESET V4 Cupu Štefan Rosina si odskočil ze série Blacnpain GT na domácí závod na Slovakia Ringu a s naprostým přehledem dominoval první závodní jízdě. V v závodě malého Sprintu pak zvítězil Srb Zoran Kastratovič.

Zelené Lamborghini Huracán GT3 týmu Grasser Racing Team nikdo nezastavil. Rosina kraloval už v kvalifikaci a v závodě nechal své soupeře daleko za sebou. Jeho časům se nikdo nepřiblížil a loňské šampiona ESET V4 Cupu čekal v cíli zasloužený pohár pro vítěze.

Zatímco Rosina každým kolem budoval svůj náskok, za ním se strhl souboj o důležité body do šampionátu. Dosavadní lídr Miro Konopka z týmu ARC Bratislava sice startoval z druhého místa, ale v průběhu závodu se s Lamborghini Huracán GT3 trápil. V úvodu se před něj dostal jeho největší soupeř v boji o titul Jakub Knoll (Šenkýř Motorsport), který si druhé místo udržel až do odmávnutí šachovnicovým praporem. Na Konopku dorážel i jeho krajan Jiří Malchárek (Racing Trevor), který do závodu startoval z posledního místa na roštu a čtyři kola před cílem se úspěšně protlačil na konečné třetí místo. Konopka tak projel na místě čtvrtém před Jakubem Kubasem z týmu Appstores Motorsport.

Ve třídě -3.5 si pro pohár ze Slovenska dojel rakouský závodník Sascha Halek s KTM X-Bow GT4. Druhým místem si vedení v tabulce upevnil Daniel Skalický s BMW M3 GT3 týmu Duck Racing a na třetí příčce byl klasifikován Milan Valášek s Ginettou G50 GT3 v barvách stáje IP Racing Shop.

Hned po odjetí závodu se ke slovu přihlásily vozy ESET SPRINT -2.0, kde z nejvýhodnější pozice startoval Zoran Kastratovič s Renaultem Clio týmu GM Racing Team. Druhé kvalifikační místo vybojoval Jakub Wyszomirski s Hondou CR-Z a třetí příčka patřila vedoucímu muži průběžného pořadí Rudolfu Pešoviči s BMW 320si týmu ASK EKO LEIN.

Kastratovič si po startu udržel vedení, naopak Wyszomirski se propadl na třetí místo za Pešoviče. Honda polského týmu se však po pár kolech znovu ocitnula na druhém místě před Pešovičem a ve stejném pořadí projela trojice Kastratovič – Wyszomirski – Pešovič i pod šachovnicovým praporkem a společně dorazila ke stupni vítězů vedle hlavní tribuny.

Výsledky závodu ESET SPRINT:
1. Štefan Rosina – Grasser Racing Team
2. Jakub Knoll – Šenkýř Motorsport
3. Jiří Malchárek – Racing Trevor

ESET SPRINT -3.5
1. Sascha Halek – Zawotec
2. Daniel Skalický – Duck Racing
3. Milan Valášek – IP Racing Shop

ESET SPRINT -2.0
1. Zoran Kastratovič – GM Racing Team
2. Jakub Wyszomirski – Honda Wyszomirski
3. Rudolf Pešovič – ASK EKO LEIN

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0