Stefano Comandini pro CZO: \”Chceme se poprat o titul v PRO-AM!\”

Stefano Comandini pro CZO: \”Chceme se poprat o titul v PRO-AM!\”

Italský jezdec Stefano Comandini v loňské sezoně debutoval v Blancpain Endurance Series v týmu ROAL Motorsport a s Michaelou Ceruttiovou dokázal vyboj

Tým Martina Matzkeho v závodě zastavil prasklý tlumič
VÝBORNÉ VÝSLEDKY A SPOLEHLIVOST I.S.R. RACINGU BĚHEM DVOUDENNÍHO TESTOVÁNÍ NA OKRUHU PAULA RICARDA
Ve Spa pokračuje bitva Audi vs. BMW

Italský jezdec Stefano Comandini v loňské sezoně debutoval v Blancpain Endurance Series v týmu ROAL Motorsport a s Michaelou Ceruttiovou dokázal vybojovat jedno pódiové umístění v kategorii PRO-AM. V exkluzivním rozhovoru pro České Okruhy přiznal, že by rád letos získal titul v BES, v kategorii PRO-AM.

Stefano, v loňském roce jsi debutoval v Blancpain Endurance Series, kde se ti podařilo získat jedno pódiové umístění. Jak bys zhodnotil loňskou sezonu?
S mou první sezonou v BES můžu být jen spokojen. Vlastně to byla moje první sezona mimo Itálii od roku 2001, kde jsem jezdil Clio V6 Trophy. Také to byla moje první sezona s vozem BMW Z4 GT3 a když se podívám na výsledek, musím ji ohodnotit jako pozitivní. Skončili jsme v kategorii PRO-AM devátí, ale nedokončili jsme závod v Monze a 24h ve Spa, kde jsme zrovna v tu chvíli byli čtvrtí ve třídě. Nebýt toho, klidně jsme mohli bojovat o titul v PRO-AM.

Loni jsi také jezdil v italském GT šampionátu, kde jsi se stal vicemistrem. To je docela velký skok z devátého místa, které jsi získal v roce 2012. Letos si jdeš tedy pro titul?
Letos bohužel nebudu bojovat v italském GT mistrovství, jelikož ROAL Motorsport se chce plně soustředit na kompletní Blancpain GT Series. Jako vicemistr bych chtěl určitě zabojovat o titul, ale ne v letošní sezoně. V roce 2012 jsem jezdil s Ferrari týmu Vita4One Italia, ale měli jsme několik technických problémů, což nám nedovolilo posunout se na lepší, než deváté místo. Loni jsem měl možnost přesunout se do týmu Roberta Ravaglii a musím říct, že jsem se vůbec nerozmýšlel a šel jsem do toho. Udělal jsem správnou věc.
\"15\"
Dlouhou dobu jsi závodil v tzv. \”cupových\” šampionátech. Co se ti na nich nejvíce líbí a co tě přimělo změnit techniku?
V \”cupech\” toho mám za sebou opravdu hodně. 7 let jsem závodil s Renaulty, 1 rok s Alfou a dlouhých 8 let s Porsche. Nejvíce se mi na tom líbí, že závodíš s jezdci v naprosto shodných podmínkách. Mnohé jsem se za ty roky naučil a velmi jsem se zlepšil. V roce 2007 jsem získal třetí místo v Porsche Carrera Cup Italia a také mám za sebou několik závodů Porsche Supercupu. Po těch letech byl na čase změna a kategorie GT3 byly přirozenou cestou.

\"10

Vloni jsi bojoval po boku Michaely Ceruttiové a letos se k vám přidá ještě Eugenio Amos. Co můžeš o svých parťácích prozradit?
Myslím, že jsme velice konkurenceschopná posádka. Michaelu znám velmi dobře a musím říct, že je velmi rychlá. Co o ní dál dodat? Ona je prostě fantastická! Vloni jsme dokončili 1000km na Nürburgringu na 2. místě v kategorii PRO-AM a to jsme jako jediní jeli pouze ve dvou. Bylo to rozhodnutí Roberta Ravaglii a bylo to prostě super. Znám i Eugenia Amose. Vím, že v roce 2011 zvítězil v Lamborghini Super Trofeo. Eugenio je také velmi rychlý, ale ještě se musí pořádně seznámit s BMW. Jsem si jistý, že budeme na první závod v Monze připraveni. Fanděte nám!

\"25\"

Jaký máš názor na Blancpain Endurance Series? Úroveň konkurence, tratě, délka závodů…
Co říct na BES? Podle mě je to jeden z nejlepších šampionátu s vozy GT3. Jsou tam ty nejdůležitější značky, týmy a také velmi profesionální jezdci. Kalendář je poskládaný skvěle, jsou tam rychlé a zároveň velice slavné tratě, co víc chtít? Možná by nebylo špatné přidat o nějaký závod navíc, pět podniků je podle mě málo.

Jaké jsou tvé ambice pro letošní sezonu v BES?
Jak už jsme se bavili předtím, loni to byla moje první sezona a označuji ji jako velmi povedenou. Celou sezonu jsme tvrdě pracovali a Německu jsme skončili druzí v PRO-AM. Nechci, aby to vyznělo arogantně, ale myslím, že máme letos šanci poprat se o titul v PRO-AM. Samozřejmě, že nesmíme dělat žádné chyby, jelikož se jede pouze 5 závodů. Počkáme a uvidíme, jak se to vyvine. Doufám, že další rozhovor budu dělat jako šampion kategorie PRO-AM.

\"3\"

Dočetl jsem se, že rád lyžuješ. Je tohle tvoje hlavní náplň přes zimu nebo se na novou sezonu připravuješ i jinak?
Moje máma vyrůstala v malé horské vesničce v severní Itálii a její bratr byl lyžařský instruktor. Naučil mě lyžovat, když mi bylo 5 a já jsem si to zamiloval. V mládí jsem lyžoval závodně a když byl Alberto Tomba nejlépe hodnoceným jezdcem obřího slalomu, já jsem patřil do první pětistovky. Vlastně se v těchto dnech chystám opět vyrazit někam na lyže. Nicméně ale máme v plánu s týmem udělat nějaké větší testování. Dva dny jsme strávili na trati Vallenlunga nedaleko Říma a ještě se chystáme na dva dny do Francie na okruh Paula Ricarda. Menší testy budou ještě probíhat před prvním závodem v Monze.

Do motorsportu se vrací Alex Zanardi. Musí být skvělé být v týmu s takovou legendou.
Samozřejmě! Jak jsi řekl, je to legenda a je to úžasné být s ním v jednom týmu. Můžu se od něho něco přiučit, pořád je velmi rychlý. Musím říct, že je to skvělý člověk a je velmi sympatický.

\"1\"

Budeš v letošní sezoně startovat i v jiných závodech nebo se budeš soustředit pouze na BES? Např. společný šampionát ESET V4 Cup je velmi zajímavý.
Pojedu pouze BES. Mám smlouvu s týmem ROAL Motorsport, takže nemůžu jezdit jiné závody, než ty kterých se tým zúčastní. Kdyby to bylo na mě, tak závodím co nejvíce a proč ne zrovna v šampionátu ESET V4.

Moc děkuji za podporu a fanděte nám i v letošní sezoně!

Více o Stefanovi Comandinim zjistíte na jeho webu nebo Twitteru.

Foto: Web Stefano Comandini / Fotospeedy / G. Benfenati

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0