Stella Šmůlová se při zahraniční premiéře neztratila

Závodnice stáje Parolin Racing CZ Stella Šmůlová si o víkendu odbyla při podniku Trofeo di Primavera svou zahraniční premiéru. A při ní rozhodně nebyla jen do počtu. V kategorii Entry Level stačila i zkušenějším soupeřům.

Ve městě Lonato del Garda se o víkendu konal motokárový podnik Trofeo di Primavera. V akci se ukázala mimo jiné i česká stáj Parolin Racing CZ. Ta nastoupila v kategorii Entry Level, kde nasadila Stellu Šmůlovou. Pro mladičkou závodnici se jednalo jednak o premiérový zahraniční start, ale také o první vystoupení v kategorii Entry Level. Rozhodně se při něm ale neztratila. Ani v nejmenším totiž nehrála druhé housle a stačila i soupeřům, kteří již mají na kontě více zkušeností s touto kategorií. Dala tak jasně najevo, že při dalších závodech už se ní musí počítat.

V první závodní jízdě sice skončila po kontaktu osmá a druhou nedokončila, v obou ale zanechala velmi dobrý dojem. V první jízdě bojovala před kolizí o třetí místo a v té druhé v jednu chvíli jezdila i na druhé příčce. Za zmínku stojí i její výkon v měřeném tréninku, kde zajela pátý čas. Jejím hlavním cílem ale bylo v Lonatu nasbírat co nejvíce zkušeností a seznámit se s novou kategorií.

V akci se objevil také Oliver Paločko, který pod vedením jezdeckého kouče Parolin Racingu CZ Michaela Vorby strávil dva roky. V Lonatu nastoupil v kategorii Mini Int Gr3 za stáj Babyrace Driver Academy. A na nedostatek konkurence si Paločko rozhodně nemohl stěžovat. Startovní listina totiž čítala celkem 59 jmen, přičemž většina z nich se zde připravovala na úvodní podnik WSK Euro Series, který se v Lonatu uskuteční během nadcházejícího víkendu. I přes velkou konkurenci se ale Paločko během víkendu pohyboval stabilně v první desítce. Za zmínku stojí zejména páté místo v jedné z rozjížděk. Ve finále nakonec dorazil do cíle jako desátý. Znovu tak ukázal velký pokrok.

Oliver Paločko zažil další úspěšné vystoupení.

Během příštího víkendu uvidíme Parolin Racing CZ v Lonatu znovu, a to v již zmíněném úvodním podniku seriálu WSK Euro Series. Zde nastoupí v kategorii OK s Jiřím Bečičkou. V akci ale uvidíme i Olivera Paločka. Ten opět nastoupí za Babyrace Driver Academy v kategorii Mini.