Štěstí a technika byla proti. Tým GT2 Motorsport odjížděl z Hungaroringu předčasně

Štěstí a technika byla proti. Tým GT2 Motorsport odjížděl z Hungaroringu předčasně

Po téměř osmiměsíční pauze se na maďarském okruhu Hungaroring opět roztočil kolotoč okruhových závodů Zóny střední Evropy a ESET V4 Cupu. Tým GT2 Mot

Video: Málem ji na trati zabilo osobní auto, trest hrozí i mladičké pilotce Formule 4
Poločas německé F4: Mawson nebo Schumacher?
Když se nedaří, co se dařit má aneb Nejdrsnější bouračky z víkendu 7

Po téměř osmiměsíční pauze se na maďarském okruhu Hungaroring opět roztočil kolotoč okruhových závodů Zóny střední Evropy a ESET V4 Cupu. Tým GT2 Motorsport oproti loňské sezóně značně posílil, ale technika byla proti, a tak došlo na vyklizení boxů už v neděli ráno.

Víkend nezačal špatně pro Libora Milotu, který z Porsche přesedl do Mercedesu AMG GT3. Časy v pátečních trénincích byly slibné, ale jako by auto pro sobotní klání někdo vyměnil a Libor se nemohl dostat na zajeté časy. První sprintový závod sice absolvoval, ale už v sobotní vytrvalosti se pěkně zpotil. Na konci cílové rovinky mu praskl brzdový kotouč a jen se štěstím auto zastavil před ochrannou bariérou z pneumatik. Tím jeho vystupování na maďarské půdě skončilo.

„Věděli jsme, že nás čeká hodně práce a myslím, že jsme udělali vše proto, abychom uspěli. Testy před Maďarskem dopadly dobře, jezdili jsme rychlé časy, dokonce i tady v pátek. V sobotu ráno se ale vše otočilo a auto nás přestalo poslouchat. Problém nastal v tom, že auto bylo nedotáčivé. Ve vytrvalosti mi na konci cílové rovinky praskl kotouč, a to mi bylo hodně horko. Mohlo to vše dopadnout daleko hůř. Z víkendu si ale bereme spoustu zkušeností a dat pro příští závod na Red Bull Ringu,“ hodnotil své vystoupení Libor Milota.

Ani v jednom závodě se nakonec nesvezl týmový junior Jáchym Galáš. Ten s VW Golf GTi TCR vybojoval v početné konkurenci druhou pozici do prvního sprintu, ale už v kvalifikaci pro vytrvalostní závod se odporoučela převodovka, kterou nebylo možné na místě opravit. Pro Jáchyma tak víkend skončil dřív, než pořádně začal. „Beru to pozitivně, protože jsem se zase více sžil s autem a také s tratí, na které jsem závodil naposledy minulý rok. S autem se učím a hledám především jeho hranice. Za necelé dva týdny nás zde čeká úvodní závod TCR Europe, na který se moc těším a věřím, že dopadne o poznání lépe,“ uvedl po závodním víkendu Jáchym Galáš.

O posledním dubnovém víkendu startuje v Maďarsku nový seriál TCR Eastern Europe powered by ESET, který bude mít společný závodní program s TCR Europe a na startu se očekává až na čtyři desítky aut. Velikost víkendu podtrhuje fakt, že se jede v rámci světového šampionátu FIA WTCR. Tým GT2 Motorsport a Jáchym Galáš zde nebudou chybět.

Ve Formuli 4 měl tým GT2 Motorsport dalšího juniora, a to Vaška Šafáře. Ten dokázal naprosto deklasovat svojí konkurenci a s přehledem dvakrát zvítězil. „Nemohu být nespokojený. Vyhrál jsem oba závody, a navíc jsem dnes dokázal být sedmý absolutně mezi daleko silnějšími monoposty,“ uvedl šťastný vítěz Vašek Šafář jr.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0