Stolarczyk rozšíří se svým vlastním týmem TCR Eastern Europe

Stolarczyk rozšíří se svým vlastním týmem TCR Eastern Europe

Do TCR Eastern Europe přichází Lukasz Stolarczyk. Polák bude závodit v barvách své vlastní stáje BTC Maszyny Racing.

Na virtuálním Hungaroringu kraloval Groszek
TCR Eastern Europe Simracing má před sebou předposlední bitvu
TCR Eastern Europe Simracing čeká rakouská bitva

V loňském roce si Lukasz Stolarczyk odbyl svůj debut ve světě profesionálního motorsportu. A premiéra to byla velmi slušná. V domácím šampionátu WSMP si totiž Polák dojel pro titul vicemistra v závodech kategorie DN4.

Další výzvou jeho kariéry nyní bude TCR Eastern Europe. K němu se letos připojí se svým vlastním týmem BTC Maszyny Racing. Usedat bude za volant vozu Volkswagen Golf GTI se sekvenční převodovkou.

Sezona 2020 však bude pro Stolarczyka spíše o sběru zkušeností než o dosažených výsledcích. Pro rok 2021 již jsou ale jeho ambice vyšší.

„Chci odvést to nejlepší, co mi můj balíček dovolí. Hned na pěti okruzích se představím poprvé. Jedinou tratí, se kterou již mám zkušenosti, bude Poznaň. Neočekávám proto, že budu bojovat o vítězství. Pochopitelně chci ale z této sezony dostat, co jen bude možné, abych byl v sezoně 2021 připraven závodit na čele. Rok 2020 pro mě tedy bude zejména o učení,“ uvedl Stolarczyk.

Dubnový podnik na Hungaroringu ale pro polského jezdce nebude premiérovým startem s vozem Volkswagen Golf GTI TCR. Kvůli problémům s vozem Mitsubishi Lancer Evo 6, v němž absolvoval ostatní klání, s ním totiž nastoupil již loni na domácí scéně během závěrečného podniku sezony.

titulní fotografie: BTC Maszyny Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 5 months ago

    Je sice pěkné, že Stolarczyk rozšíří se svým vlastním týmem TCR Eastern Europe, avšak pro tuto chvíli je podstatnější, že v konečném pořadí ASIAN LE MANS SERIES 2019/2020, skončil tým ARC Bratislava v kategorii LMP2-Am na 4. místě ze 4 účastníků.
    Kdyby neexistovala kategorie LMP2-Am, skončil by tým ARC Bratislava na 13. místě ze 13 účastníků
    Podstatná je zároveň i skutečnost, že pan Konopka obsadil v konečném pořadí jezdců v kategorii LMP2-Am 7. místo, z čehož plyne, že pro Letošní závod v Le Mans nefiguruje ani mezi 10 oficiálními náhradníky.

  • DISQUS: 0