Stolz se chystá na premiéru v Le Mans

Stolz se chystá na premiéru v Le Mans

Německý jezdec Luca Stolz doplní posádku Keating Motorsports při nadcházejícím závodě 24h v Le Mans v kategorii GTE-Am. Tým nasadí vozy Ferrari 488 GT

Montoya si svůj debut v Le Mans zatím užívá
Alex Brundle nastoupí v Le Mans s United Autosports
BMW má o jezdcích pro Le Mans jasno, Beche pojede v LMP2

Německý jezdec Luca Stolz doplní posádku Keating Motorsports při nadcházejícím závodě 24h v Le Mans v kategorii GTE-Am. Tým nasadí vozy Ferrari 488 GTE, připravené zkušenou stájí Risi Competizione.

Pro dvaadvacetiletého závodníka půjde o premiéru v rámci nejslavnějšího vytrvalostního závodu na světě. Ve stříbrné posádce doplní Bena Keatinga a Jeroena Bleekemolena. S oběma již navíc spolupracoval při Rolex 24 v Daytoně, a to v týmu Riley Team AMG.

Kromě toho byl Stolz rovněž nedávno členem vítězné posádky v rámci dvanáctihodinového závodu v Bathurstu, kde v kategorii Pro-Am závodil s vozem Porsche 911 GT3 R týmu Black Swan Racing. Němec má také bohaté zkušenosti z Blancpain GT Series či ADAC GT Masters.

„Jsem velice rád, že mohu mít v Le Mans po svém boku kromě Jeroena také Lucu. Ačkoliv to pro něj bude premiéra, tak už předtím nám prokázal, že je dost vyzrálý jezdec na to, aby zvládl vytrvalostní závody, a to jak rychlostně, tak i mentálně,“ řekl Keating.

„Jsem poctěn, že mohu závodit s Benem a Jeroenem v letošním závodě 24h v Le Mans. Je to snem každého jezdce, včetně mě. I když jsem ještě poměrně mladý, tak mám ve vytrvalostních závodech dostatek zkušeností a cítím se na Le Mans připravený. Už se nemohu dočkat,“ dodal Stolz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0