Šťovíček usiloval o Vostatkův start v Portugalsku

Šťovíček usiloval o Vostatkův start v Portugalsku

Prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček se pokoušel vyjednat start Ondřeje Vostatka ve víkendové motocyklové Velké ceně Portugalska. Nahradil by Filipa Salače.

Salač se o víkendu vrátil na body
Salač odstartuje v neděli ze čtrnáctého místa
Rozhovor s Filipem Salačem před prvním závodem juniorského Mistrovství světa Moto3

Závěrečný podnik letošního ročníku Mistrovství světa silničních motocyklů, který se uskuteční tento týden v portugalském Portimãu, se bude muset obejít bez české účasti. Již minulý týden musel jezdec třídy Moto3 Filip Salač vynechat Velkou cenu Valencie. V prvním volném tréninku se totiž po pádu zranil. Z nehody vyvázl s naraženými žebry a také s tekutinou a krví na plicích. A lékaři mu nepovolili start ani v tomto případě.

Salač v Portugalsku nenastoupí

U stáje Rivacold Snipers tak nastoupí po boku Tonyho Arbolina místo mladoboleslavského rodáka Adrián Fernández, který letos závodil v juniorském šampionátu FIM CEV Moto3. Ve hře ale byla i varianta, že by za Salače zaskočil jeho krajan Ondřej Vostatek. Za toho se u italského týmu přimlouval prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

„Chtěl jsem, aby Filipa nahradil český jezdec, třeba Ondřej Vostatek, který je rozjetý z juniorského mistrovství světa kategorie Moto3. Bohužel právo volby náleží týmu a ten se rozhodl pro Španěla Adriána Fernándeze,“ uvedl Šťovíček.

V juniorském mistrovství světa FIM CEV Moto3 se letos Vostatek umístil na celkovém 31. místě. Na konto si jezdec stáje Openbank Aspar Team připsal celkem dva body, které mu vynesla čtrnáctá pozice ve třetím závodě srpnového podniku v Jerezu. V šampionátu letos ale kromě Vostatka účinkoval ještě jeden český jezdec – Filip Řeháček. Ten závodil za tým Laglisse Academy. Žádné body si ale nepřipsal.

Vostatek ani Řeháček na závěr sezony nebodovali

Foto: Ondřej Vostatek/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0