Stříbro pro HKC na úvod Mistrovství republiky

Stříbro pro HKC na úvod Mistrovství republiky

HKC Racing Team se už dostal do tempa a motokároví závodníci mostecké stáje navštěvují jeden podnik za druhým. První květnový víkend se na trati chebs

Beckhäuser získal v Mugellu pole position
HKC Racing Team v Maďarsku: Nejdřív oheň, potom zlato
HKC bude mít v letošní sezóně opět vysoké cíle

HKC Racing Team se už dostal do tempa a motokároví závodníci mostecké stáje navštěvují jeden podnik za druhým. První květnový víkend se na trati chebské Kartareny jel úvodní víkend MČR. Barvy HKC tady opět zasvítily, když Matvej Sonkin vybojoval ve své kategorii celkové druhé místo.

Podle propozic se po volných trénincích na začátku víkendu jede hlavní kvalifikace, tedy měřený trénink, jehož výsledky určují startovní pozice do ostrých závodů. Matvej ve své třídě Baby 60  zajel druhý nejrychlejší čas a dlužno dodat, že za “rychlejším” soupeřem zaostal o jedinou desetinu sekundy. V prvním závodě se vyhnul komplikacím i kontaktům a po devíti kolech dojel na svém druhém místě. Z časomíry se mimochodem dají vyčíst takové zajímavosti, jako že tihle školáci na svých strojích s motory o obsahu 60 kubických centimetrů jedou v závodě průměrnou rychlostí 70 kilometrů za hodinu! Takže rozhodně nejde o výletní tempo.

Ve druhém závodě se Matvejovi podařilo ujet skrumáži a jízdu vyhrál. K sedmnácti bodům z první jízdy si připsal dalších dvacet. Následovalo desetikolové Superfinále, ve kterém je podle pravidel vyšší bodový příděl. Tady jel malý závodník velmi takticky a obezřetně, i když stále ostře a cílem proletěl opět druhý a tedy bohatší o dalších 24 bodů. Součet tedy zněl jedenapadesát. Vzhledem k tomu, že hlavní soupeř, se kterým se během víkendu nejvíc honil, nasbíral o 6 bodů víc, Obsadil Matvej v premiérovém mistrovském podniku druhé místo a to mu také patří v průběžném hodnocení.

“Šampionát teprve začal, ale je vidět, že konkurence nespí a je letos obzvláště ostrá,” konstatoval trenér Ivan Houzák. “Matvej jakoby během zimní pauzy postupně vstřebával všechny zkušenosti z loňska a teď se to najednou zúročuje. To, že v téhle kategorii jede na špičce, o něčem svědčí. Takže neusínáme na vavřínech a pracujeme na přípravě pro další závody. Sezóna přeci teprve začala,” doplnil.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0