Stříbro pro K&K Duck Racing v Dubaji

Stříbro pro K&K Duck Racing v Dubaji

Autodrom Dubaj hostil další závod národního okruhového šampionátu NGK series a na startovním roštu nechybělo ani bílé Audi R8 LMS ultra českého týmu K

Déšť jim svědčil, rodinné duo Chladů sbíralo na Slovensku vítězné poháry
Duck Racing střídá v emirátech rally a okruhy, v obou případech úspěšně
PRETEKÁRSKE ŠPECIÁLY AUDI R8 LMS Ultra V AUDI CENTRE BRATISLAVA

Autodrom Dubaj hostil další závod národního okruhového šampionátu NGK series a na startovním roštu nechybělo ani bílé Audi R8 LMS ultra českého týmu K&K Duck Racing, které Petr Kačírek dovedl ke druhému místu v cíli.

V předchozím podniku v Dubaji získal Petr Kačírek po souboji s přesilou vozů Ferrari třetí místo a o uplynulém víkendu si znovu dělal zálusk na stupně vítězů. Své ambice potvrdil už v kvalifikaci, kdy zajel druhý nejrychlejší čas a postavil se do první řady. S audi zatím startuje pouze Kačírek, neboť jeho týmový kolega Marcel Kusín podstupuje rehabilitaci a stále ještě není kompletně fit.

„V šampionát se nesmějí před závodem ohřívat pneumatiky, takže první dvě kola bývají vždy velmi nebezpečné a auto má tendenci klouzat po trati. Tyto podmínky jsou ovšem pro všechny stejné. Podařilo se mi dobře odstartovat a na rovince jsem jel první, nicméně hned první zatáčka je na pravou stranu a soupeř mi to tam poslal,“ popisoval Petr Kačírek, který se zařadil za vedoucí ferrari. Těchto italských strojů se na startovním roštu sešla rovná čtveřice.

„Ferrari přede mnou jelo na studených pneumatikách hodně pomalu a zdržovalo mě. Tím pádem jsem se musel bránit před trojicí ferrari za mnou. Pak mi vedoucí auto začalo trochu ujíždět a když jsem se konečně zbavil soupeřů za mnou, měl lídr náskok asi padesáti metrů. Navíc jsme začali dojíždět pomalejší auta a jejich vzájemné souboje nás definitivně rozdělily. Každopádně s druhým místem jsem spokojený, je to pro mě letošní nejlepší výsledek v šampionátu,“ hodnotil Kačírek.

Audi R8 LMS ultra nyní čeká kompletní repase a poté cesta do České republiky, kde se bude připravovat na letošní ročník Mistrovství středoevropské zóny, který zahájí dubnový podnik na Hungaroringu.

„Na novou sezonu chceme být maximálně připraveni. Celou zimu jsme pilně testovali a závodili, takže na Hungaroring přijedeme s velkými ambicemi,“ dodal na závěr Petr Kačírek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0