Jihomoravské Monte Carlo znovu v Krumlově. Supermoto zná termín letošního ročníku

Letošní ročník závodu Supermoto se uskuteční o víkendu 22.-23. července. Stejně jako loni ho bude hostit Moravský Krumlov, kde se před rokem závodilo poprvé.

"Jsme rádi, že se nám po loňském velmi vydařeném ročníku podařilo najít další podporu nejen u zastupitelů města Moravský Krumlov, ale také u místních občanů. Vždyť jen díky nim zde můžeme závod odjet i v tomto roce. Věřím, že si letošní závody užijeme naplno a že do Krumlova opět přilákáme špičku středoevropského supermota a především pak mnoho nadšených diváků," říká organizátor závodu Tomáš Ševčík.

V Moravském Krumlově se Supermoto představilo poprvé loni v červenci. Předtím se podnik konal v Hrušovanech nad Jevišovkou. Kvůli opravám silnice mezi Brnem a Znojmem ale byly loni Hrušovany využívány jako objížďka a podnik tak musel být přesunut.

Přihlášky do závodu je možné podávat již nyní na oficiálních webových stránkách závodu. Organizátoři znovu vypsali tři kategorie. Závodníci na supermotardech budou opět rozděleni do dvou kategorií - rychlejší S1 a pomalejší S2. Kromě toho se ale v Moravském Krumlově představí také čtyřkolky.

I pro letošek organizátoři lákají diváky na technicky náročnou a atraktivní trať, která povede centrem města. Bude obsahovat asfaltové části, přejezdy zpomalovacích retardérů, kluzké dlažební kostky i terénní pasáž se skokem na krumlovském náměstí.

V minulém roce přinesla nejvyrovnanější podívanou kategorie S1. Zde sváděli ve všech třech rozjížďkách těsnou bitvu Erik Provazník a Rudy Bauer. O celkovém triumfu se rozhodovalo až v poslední jízdě, kterou těsně vyhrál Bauer. V kategorii S2 zvítězil Mateusz Otreba a ve čtyřkolkách Cirulis Normunds.

Součástí podniku Supermoto bývá tradičně i doprovodný program. Jak bude vypadat ten letošní, zatím není jasné. V minulosti byly pravidelně součástí doprovodného programu exhibiční jízdy vozů Lamborghini Huracán stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Loni se divákům předvedl i Boris Vaculík s dakarským Fordem.

Foto: Supermoto

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.