Bojovník Hanzal. Na Supermotu se oklepal ze dvou pádů a nakonec usiloval o pódium

Stíhací jízdy po dvou pádech a nakonec boj o stupně vítězů. Jezdec stáje GT2 Motorsport Josef Hanzal byl při víkendových závodech podniku Supermoto v Moravském Krumlově ve třídě S2 vidět. Jeho bratra Tomáše bohužel nepustily do závodů třídy S1 potíže s převodovkou.

Pokud by se při letošním ročníku závodu Supermoto uděloval titul největšího bojovníka, Josef Hanzal ze stáje GT2 Motorsport by byl určitě jedním z kandidátů. V kvalifikaci si sice pro závody vyjel čtvrtou příčku, což mu dávalo dobrou pozici pro boj o stupně vítězů. Záhy ale zjistil, že to tak snadné nebude.

„V prvním závodě jsem upadl. Musel jsem se proto pustit do stíhací jízdy. O to více mě to ale bavilo. Díky tomu jsem si totiž zapředjížděl. Bylo to těžké, protože moc možností k předjetí na této trati není. Nejlépe to šlo na skoku. Tam se mi dařilo nahánět čas na soupeře,“ popisuje své úvodní vystoupení Hanzal, který se nakonec propracoval až na sedmé místo.

Druhá jízda nabídla Hanzalovi novou šanci. I v tomto případě ale bylo po nadějích velmi brzy.

„Špatně jsem odstartoval a v esíčku jsem poté měl kolizi s ostatními jezdci. Kvůli tomu jsem šel k zemi,“ popisuje Hanzal nešťastný začátek závodu.

Ani tentokrát se ale nevzdal: „Zase jsem se pokusil o stíhací jízdu. Soupeři mi hodně ujeli a já byl poslední, takže to nebylo snadné. Nakonec jsem se zvládl dostat na deváté místo. Lépe to zkrátka nešlo,“ říká ke zbytku závodu.

Do třetice už se Hanzal konečně dočkal boje o pódium. Po startu udržel čtvrtou příčku a mohl pomýšlet i na lepší výsledek.

„Bylo to super. Jel jsem na čtvrtém místě a pořád jsem měl vedoucí trojici na dohled,“ říká k úvodu závodu.

Závěr už mu ale tolik štěstí nepřinesl. Kvůli nešťastné souhře okolností se totiž propadl na páté místo, na kterém dojel i do cíle. Na jeho spokojenosti to ale nic nezměnilo.

„Přimotali se k nám jezdci o kolo zpět a s předjížděním to tak bylo složité. Komisaři navíc nemávali modrými vlajkami. Kvůli tomu mě dohnal jezdec za mnou a poslal to pode mě. V tu chvíli už mi ale o nic nešlo. Bylo to super a moc jsem si to užil,“ odjížděl spokojen.

Hanzal byl se svými výkony spokojen i proto, že šlo o jeho první závodní start po dlouhé době. Naposledy se totiž podniku Supermoto zúčastnil ještě v době, kdy ho hostily Hrušovany nad Jevišovkou. Navíc téměř vůbec netrénoval.

„Motorku jsem si koupil asi tak dva měsíce před závody. Pak jsem ji začal připravovat a nenajel jsem téměř nic,“ přiznává.

Zatímco Josef Hanzal byl ve třídě S2 hodně vidět, jeho bratr Tomáš ve třídě S1 vůbec. A to doslova. Kvůli problémům s převodovkou v kvalifikaci totiž nakonec vůbec nezávodil. Nemohl tak navázat na svůj úspěch z roku 2022, kdy obsadil druhé místo ve třídě S2.

Foto: Supermoto