Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali

Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali

Českým závodníkům se během podniku německého motokárového šampionátu DKM v Kerpenu dařilo. Jakub Talaš, Dominik Javůrek a Jan Bednář totiž dokáz

Osmička Čechů se objeví v Lonatu del Garda
Češi se na Trofeo delle Industrie do finále nedostali
Čepil v Lonatu dosáhl na nejlepší desítku

Českým závodníkům se během podniku německého motokárového šampionátu DKM v Kerpenu dařilo. Jakub Talaš, Dominik Javůrek a Jan Bednář totiž dokázali bodovat.

Na německé půdě se během uplynulého víkendu nepředstavil z českých závodníků pouze Milan Kodídek na Nürburgringu. V akci se totiž u našich západních sousedů ukázala hned další sedmička tuzemských jezdců.

Stalo se tak ve třetím podniku letošní sezony motokárového šampionátu Deutsche Kart Meisterschaft v Kerpenu, kde se představili Josef Knopp se Soňou Ptáčkovou ve třídě DKM, dále Jakub Talaš, Dominik Javůrek, Alex Tlustý s Matějem Kácovským v kategorii DSKM a jednoho reprezentanta měla naše země rovněž v DSKC a to v podobě Jana Bednáře.

Co se týče třídy DKM, zde se bohužel ani jeden z našich zástupců z bodového zisku neradoval. Josefu Knoppovi totiž postup mezi finálovou 34 unikl jen těsně, když obsadil 36. pozici. Druhé želízko v ohni v této kategorii Soňa Ptáčková pak skončila na 43. místě.

Třída DSKM již ale českým barvám přinesla více důvodů k radosti a to konkrétně dva. Jmenovali se Jakub Talaš a Dominik Javůrek.

Prvnímu jmenovanému se podařilo za víkend ukořistit hned 21 bodů, když nejprve získal 3 body za 10. místo v kvalifikačních rozjížďkách, poté zaznamenal další osmibodový příděl za 8. příčku v prvním závodě a ve druhé jízdě pak posbíral 10 bodů, když si v porovnání s prvním závodem polepšil o dvě pozice a dojel na 6. pozici.

Stejně jako Talaš bodoval i Javůrek v kvalifikačních jízdách a úvodním závodě. Zatímco v prvním případě získal 2 body za 11. místo, v první finálové jízdě přidal dalších 7, když se umístil pouze o příčku hůře než Talaš a dojel do cíle na 9. místě. Z druhého víkendového klání již ovšem vyšel po 27. místě s nulou.

Zbylí dva čeští soutěžící v hodnocení DKSM Alex Tlustý s Matějem Kácovským bohužel během víkendu nebodovali vůbec. Zatímco Tlustý obsadil po kvalifikačních rozjížďkách 23. místo, v prvním závodě dojel 25. a v tom druhém 24., Kácovský skončil v kvalifikačních jízdách 24. a v závodech byl poté klasifikován na 23., resp. 18. příčce.

Alex Tlustý (vlevo), Dominik Javůrek (uprostřed) a Jakub Talaš (vpravo) v Kerpenu
foto: Josef Kalis/Facebook

V Kerpenu jsme se ale o víkendu dočkali ještě jednoho bodového úspěchu a to v kategorii DSKC. Na svědomí jej měl Jan Bednář, který sice ve finálové jízdě obsadil až nebodované 29. místo, ve své předfinálové jízdě ale vybojoval 2 body za 11. pozici.

V hodocení DKM se slavil vítězství v obou závodech Harry Thompson. Zatímco v prvním závodě doplnili Brita na pódiu Kas Haverkort (2.) s Hugem Sassem (3.), ve druhé jízdě skončil na 2. pozici Alexander Tauscher a 3. příčku obsadil Ben Dörr.

kompletní výsledky DKM

Také v šampionátu DSKM měly obě jízdy stejného vítěze a to Stana Pexe. V prvním závodě s ním utvořili pódium druhý Jorrit Pex a třetí Leonardo Giuseppe Marseglia, který se na stupních vítězů umístil i ve druhém klání, do jehož cíle dojel jako 2. Třetí tentokrát skončil Riccardo Longhi.

kompletní výsledky DSKM

Závod třídy DSKC zase opanoval Davids Trefilovs před druhým Sennou Van Walstijnem a třetím Valentinem Fritschem.

kompletní výsledky DSKC

Co se týče kategorií DJKM a DEKM, v jejichž startovních listinách se česká vlajka neobjevila, v prvním případě opanoval obě jízdy Robert De Haan. Společně s Nizozemcem se v prvním závodě umístili mezi nejlepší trojicí Christian Ho (2.) a Tasanapol Inthraphuvasak (3.). Ho pak vybojoval „stříbro“ i ve druhé jízdě, 3. místo zde ale tentokrát obsadil Daniel Gregor.

kompletní výsledky DJKM

V rámci DEKM zase zvítězil v obou jízdách Luka Wlömer. V prvním závodě dojel druhý Joel Sturm a na třetím místě skončil Mika Moszicke. Ve druhé jízdě zase na nižší stupně vítězů vystoupili Jasin Ferati (2.) s jezdcem DTM Ferdinandem Habsburgem (3.), který do závodu nastoupili v roli hostujícího pilota.

kompletní výsledky DEKM

Šampionát DKM vede Hugo Sasse (126 bodů) následovaný druhým Kasem Haverkortem (112 bodů) a třetím Lorenzem Travisanuttem (112 bodů). Jediným bodujícím Čechem zůstává 26. Sebastien Belhocine (3 body).

kompletní průběžné pořadí DKM

Hodnocení DSKM vévodí Stan Pex (152 bodů) před druhým Fabianem Federerem (131 bodů) a třetím Riccardem Longhim (92 bodů). Nejvýše postaveným českým závodníkem je s 27 body 14. Jakub Talaš. Na 15. pozici se nachází Dominik Javůrek (24 bodů)  a na 25. Daniel Netiagovskii (2 body).

kompletní průběžné pořadí DSKM

V DSKC pak vede Senna Van Walstijn (115 bodů). Druhá příčka patří Valentinu Fritschovi (112 bodů) a třetí Davidsi Trefilovsovi (87 bodů). Jan Bednář figuruje na 15. místě (26 bodů).

kompletní průběžné pořadí DSKC

V kategorii DJKM tvoří nejlepší trojici šampionátu první Robert De Haan (185 bodů), druhý Jakob Bergmeister (102 bodů) a třetí Christian Ho (101 bodů).

kompletní průběžné pořadí DJKM

Lídrem v DEKM je Luka Wlömer (133 bodů), jehož následují druhý Joel Sturm (96 bodů) se třetím Jasinem Feratim (83 bodů).

kompletní průběžné pořadí DEKM

Sezona bude pokračovat první srpnový víkend v belgickém Genku.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0