Talaš si z Belgie odvezl 13 bodů

Talaš si z Belgie odvezl 13 bodů

Jakubu Talašovi se v belgickém Genku podařilo při podniku DKM nasbírat 13 bodů, když se ve dvojici závodů třídy DSKM umístil na 11., resp. 13. p

Čepil se v Genku radoval z pódia
Čepil je s Genkem spokojen
Bednář zažil v Genku pozitivní víkend

Jakubu Talašovi se v belgickém Genku podařilo při podniku DKM nasbírat 13 bodů, když se ve dvojici závodů třídy DSKM umístil na 11., resp. 13. příčce.

Během čtvrtého podniku německého motokárového šampionátu na okruhu v Genku držel prapor naší země nejvýše Igor Čepil, jemuž se v závodech třídy DJKM podařilo dosáhnout 3. a 4. místa. Jelikož ale jezdec stáje CV Performance Group nastoupil v Belgii mimo body, největší zisk si z našich reprezentantů připsali Jan Bednář (DSKC) a Jakub Talaš (DSKM), kterým se podařilo shodně nasbírat 13 bodů.

Druhý jmenovaný zaznamenal tento příděl poté, co ve dvojici závodů své třídy dojel na 13. a 11. pozici. Víkend přitom pro Kubu nezačal zrovna nejlépe, když do jeho tréninkového programu zasáhla nepřízeň počasí.

„Šlo teprve o můj druhý start v Genku, tudíž jsem se v pátečních trénincích snažil studovat trať. Jelikož ale odpoledne začalo pršet, přišel jsem o jeden trénink. V posledním čtvrtém tréninku se navíc déšť spustil znovu,“ řekl Talaš, pro kterého se ale bohužel nevyvíjela bezproblémově ani kvalifikace.

„V sobotní kvalifikaci jsem v těžké konkurenci dokázal zajet pouze 30. místo. Byl jsem zařazen do skupiny C a do kvalifikačních jízd jsem vyrazil z 20. pozice. V první kvalifikační jízdě mi bohužel po prvním kole upadl nárazník a celou jízdu jsem tak absolvoval s vědomím, že mi bude v cíli přičtena pětisekundová penalizace. Jízdu jsem dokončil jako 15. a po penalizaci jsem se propadl na 19. příčku.“

Věci se ale nakonec v dobré obrátily. Kubovi se totiž mezi finálovou 34 postoupit podařilo a západ Evropy opouštěl s úsměvem na rtu.

„Ve druhé kvalifikační jízdě se mi podařilo zajet 10. místo a zajistil jsem si tak postup do finále, kam jsem se dostal z 21. pozice. Pro první finále jsem se rozhodl nasadit jen jednu novou pneumatiku, abych si z druhé povolené sady pošetřil tři pro druhou jízdu. I přes tento handicap jsem ale dokázal bodovat 13. místem. Ve druhém finále se mi navíc podařilo postoupit na 11. příčku.

V této konkurenci jsem s výsledky spokojen a jsem šťastný, že jsem se tohoto závodu mohl zúčastnit, neboť mi přinesl spoustu nových zkušeností. Už se těším na další závod v Ampfingu.“

V Ampfingu se pojede 4.-6. října. Půjde o poslední podnik letošního ročníku DKM.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0