Talaš zdramatizoval vítězstvím boj o titul v KZ2

Talaš zdramatizoval vítězstvím boj o titul v KZ2

Jakubu Talašovi se po chebském vítězství podařilo v Mistrovství České republiky třídy KZ2 bodově vyrovnat svého rivala v boji o titul Domin

Kočka si v Chebu zajistil celkové prvenství v ROK Senior
Úvodní podnik Czech Kart Open v Chebu odložen
Kočka s Hudcem si z Chebu odvezli pódia

Jakubu Talašovi se po chebském vítězství podařilo v Mistrovství České republiky třídy KZ2 bodově vyrovnat svého rivala v boji o titul Dominika Javůrka.

Nejnapínavější situaci v boji o titul nabízí před závěrečným podnikem letošní sezony Czech Kart Open v Třinci Mistrovství České republiky kategorie KZ2, kde se v průběžném pořadí dělí o vedoucí příčku se shodným počtem 307 bodů Dominik Javůrek s Jakubem Talašem. O tento stav se druhý jmenovaný postaral díky skvělému víkendu v Chebu, kde ovládl obě finále a na závěr také superfinálovou jízdu.

Předposlední klání ročníku přitom pro jezdce stáje Lukamotorsport Czech s.r.o. příliš dobře nezačalo, když se ve volných trénincích a i v měřeném tréninku spíše trápil.

„V pátek se nám nepodařilo správně naladit podvozek a nezajížděli jsme dobré časy. Tým na něm poté pracoval do tří hodin do rána, abych mohl v sobotu vyjet a za to jim chci moc poděkovat. I přes velkou snahu se mi ale v kvalifikaci nepodařilo zajet čas, který by stačil na více než na 3. místo,“ popsal Talaš úvod podniku.

Poté ale přišla první finálová jízda a spolu s ní rovněž zlom v Kubově do té doby nepříliš dobře se vyvíjejícím víkendu.

 „V první jízdě se mi po startu podařilo dostat na druhém místo a ve třetím kole jsem se dostal na první pozici před Dominika Javůrka, který se mě pak držel po celý zbytek závodu. Jeho tlak jsem ale dokázal ustát a zvítězil jsem. Ve druhé jízdě to probíhalo podobně. Po startu jsem setrval na třetí příčce, v průběhu prvního kola jsem se dostal za Dominika a o pár kol později i před něj.

Pro superfinále jsem si zajistil start z pole position. Ten se mi vydařil, stylem start-cíl jsem si dojel pro vítězství a dotáhl se tak v průběžném pořadí na vedoucího Dominika Javůrka. Rozhodnutí přijde během posledního závodu v Třinci. Díky všem, co mě podporují a pomáhají mi v závodění.“

Do konečného pořadí ještě kromě získaných bodů promluví také škrtnutí dvou nejhorších výsledků ve finálových jízdách a jednoho nejhoršího superfinálového výkonu. S ohledem na tuto skutečnost je zatím v o něco lepším postavení Javůrek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0