TCR Eastern Europe bude bez úřadujícího šampiona. Makeš nesehnal auto

Ve startovní listině prvního závodu TCR Eastern Europe chybí jméno obhájce titulu – Michala Makeše. Úřadující šampion do seriálu nenastoupí. Nesehnal totiž nový vůz. Místo toho chce Makeš jezdit cupový seriál M2 Cup, který doprovází při závodních víkendech DTM.

Nový vůz, pokračování spolupráce s týmem. Tak zněl plán Michala Makeše na konci loňské sezony, kdy senzačně vybojoval titul mistra TCR Eastern Europe. Jenže vše je jinak. Makešovi se nepodařilo sehnat nové auto jako náhradu za Cupra Leon TCR, se kterým startoval loni a ovládl s ním šampionát před Tomášem Pekařem na stejném voze.

"Zkrátka není auto, takže nemám s čím jet. Když už bylo něco domluvené a vypadalo to nadějně, tak z toho na poslední chvíli sešlo. Když přišlo na nákup auta, tak buďto chyběly doklady nebo jsme se dozvěděli, že auto prodali někomu jinému. Je to trochu smůla, ale co se dá dělat," vysvětluje Makeš, proč v TCR Eastern Europe končí. Ještě na podzim jednal Makeš o nákupu Audi A4, na jaře závodník řešil nákup Hondy Civic.

Manažera týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra, v jehož barvách loni Makeš titul získal, informace nepřekvapila. "Bohužel k tomu všechno spělo. Michal se svým otcem se rozhodli, že si auto na novou sezonu chtějí sehnat sami. Tým ani já jsme do toho nevstupovali a měli jsme jen povrchní informace, jak se jednání vyvíjí. Kdybychom se do toho mohli vložit s našimi zkušenostmi a kontakty, tak to určitě nedopadlo tak, že Michal jako úřadující mistr nebude mít v čem jet," říká Jiří Mičánek jr.

BMW M2 Cup na spadnutí

Makeš sice nebude pokračovat v TCR Eastern Europe, úplně bez závodní sedačky ale s největší pravděpodobností nezůstane. Během tohoto týdne totiž na Hockenheimringu otestoval vůz BMW M2 a zdá se, že právě pohárový seriál těchto aut, který pravidelně doprovází podniky DTM, se stane novým Makešovým působištěm.

"Hledali jsme, co je možné jet mimo TCR. Teď jsem si při testech vyzkoušel BMW M2 a zatím to vypadá, že s ním budu závodit," říká ke své budoucnosti.

Úvodní foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.