TCR Eastern Europe se velmi dobře rozvíjí, říká Wittke

TCR Eastern Europe se velmi dobře rozvíjí, říká Wittke

Carol Wittke poskytl rozhovor pro oficiální web šampionátu TCR Eastern Europe. Pilot stáje Fullinrace Academy prozradil, jaké jsou jeho cíle pro zbytek sezony, co si o této sérii myslí a mnoho dalšího.

Na výstavě Racing Expo uvidíme i vozy ESET V4 Cupu
Tým FULLINRACE ACADEMY absolvoval první závody v TCR Eastern Europe
Průběžné pořadí ESET iSeries

Carole, váš první závodní víkend letošní sezony v Grobniku byl zkomplikován skutečností, že jste do obou závodů musel vyrážet z posledního místa. Přesto jste se ale dokázal ve druhé jízdě umístit jako osmý a získat tak čtyři body. Jak jste se svým chorvatským účinkováním spokojen?

V kvalifikaci nás bohužel potkal defekt a já tak nemohl zajet kolo. Museli jsme tedy do obou závodů startovat z poslední pozice. S naším vystoupením jsem ale spokojen. Byli jsme schopni dostat se z 18. místa na osmé a posbírat první body. Myslím si, že jsme rychlost měli a mohli jsme se umístit výše, pokud bychom startovali z lepší pozice.

Jaké jsou vaše ambice pro zbytek sezony, zvláště pak pro nadcházející podnik na Slovakia Ringu? Změnili se nějakým způsobem po úvodním podniku vaše cíle? A myslíte, že byste letos mohl dosáhnout na pódia nebo dokonce na vítězství?

Startovní pole je mnohem větší a jeho úroveň je vyšší. Máme zde spoustu dobrých jezdců. Mým minimálním cílem je nejlepší desítka a všechna lepší umístění považuji za skvělá.

Váš týmový kolega Petr Čížek letos závodí se zbrusu novou Cuprou León Competición TCR. Myslíte, že mu tento vůz může vůči vám poskytnout výhodu?

Je ještě brzy něco takového hodnotit. Myslím si, že auto je to velmi dobré. Musíte ale hodně testovat a pracovat na nastavení. A pak uvidíme, zda-li je tento vůz výhodou.

View this post on Instagram

Petr Čížek #Grobnik

A post shared by TCR Eastern Europe (@tcreasterneuropeofficial) on

Nemrzí vás, že jste také neobdržel toto auto?

Ne, přes zimu jsme totiž naši starou cupru kompletně zrevidovali. Myslím si tedy, že jsme konkurenceschopní.

Existuje možnost, že by i vám do budoucna poskytla stáj Fullinrace Academy Cupru León Competición TCR?

Pracujeme na tom, abych s ní v sezoně 2021 závodil. Nic ale zatím není oficiální.

Jak hodnotíte šampionát TCR Eastern Europe a jakou budoucnost mu věštíte?

Myslím si, že se tato série velmi dobře rozvíjí. Organizátoři odvádějí velmi dobrou práci. Tento šampionát bude růst i nadále. V Grobniku mělo TCR Eastern Europe větší startovní pole, než mělo tento víkend TCR Germany během úvodního podniku na Lausitzringu.

Jaké jsou vaše kariérní cíle z dlouhodobého hlediska? Existuje například nějaký šampionát, kde byste si v budoucnosti rád zazávodil?

Mým jediným cílem je rozvíjet se, stávat se stále lepším a oslavovat v budoucnu vítězství s týmem Fullinrace Academy. Uvidíme, jak dlouho to bude trvat.

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0