TCR Eastern Europe Simracing čeká rakouská bitva

TCR Eastern Europe Simracing čeká rakouská bitva

V úterý se na Red Bull Ringu uskuteční druhé dějství virtuálního seriálu TCR Eastern Europe Simracing. V roli lídra vstupuje do podniku Bartosz Groszek (90 bodů) před druhým Miklasem Bornem (66 bodů) a třetím Petrem Fulínem (54 bodů).

Virtuální Rakousko přineslo vítězství Groszekovi a Korenému
TCR Eastern Europe Simracing má před sebou předposlední bitvu
Grobnik přivítá třetí virtuální bitvu

Dva týdny po premiéře na maďarském Hungaroringu čeká startovní pole seriálu TCR Eastern Europe Simracing další měření sil. Jeho dějištěm bude rakouský okruh Red Bull Ring.

V nejlepší pozici se před kláním v dějišti Velké ceny Rakouska formule 1 nachází Bartosz Groszek. Pilot stáje BTC Maszyny Racing zažil na Hungaroringu doslova snový začátek sezony. Obsadil totiž první místo nejen v kvalifikaci, ale také v obou závodech a na své konto si připsal maximální počet 90 bodů.

Navázat na takový počin i nyní ovšem nebude pro polského závodníka snadným úkolem. Ve startovním poli se totiž nachází celá řada vlčáků hladových po úspěchu. Jedním z nich je například jezdec týmu Autorama AG by Wolf-Power Miklas Born. Švýcar během úvodního podniku zaznamenal nejprve třetí příčku v první jízdě a poté čtvrté místo v závěrečném klání. Celkem nasbíral 66 bodů a nejenže se nachází na průběžném druhém místě v šampionátu jezdců, ale rovněž kraluje juniorskému hodnocení.

Počítat ale pochopitelně musíme také s trojnásobným evropským šampionem závodů cestovních vozů Petrem Fulínem. I on zažil úspěšný vstup do sezony. V prvním maďarském závodě z toho sice byla pouze devátá příčka, ve druhé jízdě ovšem mohl slavit stříbrný úspěch. Tyto výsledky mu vynesly celkem 54 bodů a s touto sumou figuruje na třetím místě průběžného pořadí.

Úvodní klání nám ale ukázalo, že se vyplatí sledovat rovněž počínání například Balinta Hatvaniho a Keija Kekeho Platzera, kteří také před dvěma týdny vybojovali na maďarském okruhu pódiový úspěch. Pozadu ovšem jistě nebude chtít zůstat ani juniorský trojlístek ve složení Jáchym Galáš, Tomáš Korený a Matěj Kácovský, který na Hungaroringu ukázal solidní tempo. Galáš navíc již ukázal, že na Red Bull Ringu umí. Loni si zde totiž během podniku reálného TCR Eastern Europe připsal druhou příčku v úvodním klání víkendu.

Na virtuálním Hungaroringu kraloval Groszek

V rámci skutečného TCR Eastern Europe se ale loni na štýrském okruhu dařilo také dalším účastníkům TCR Eastern Europe Simracing – Tomáši Pekařovi a Jakubovi Wyszomirskému. Zatímco první jmenovaný dosáhl ve druhé jízdě víkendu na vítězství, Polák vybojoval bronz v úvodní bitvě.

Podnik odstartuje ve 21:00 SELČ. Živě jej budete moci sledovat na oficiálním YouTube kanálu TCR a na sociálních sítích.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0