TCR Eastern Europe Simracing

TCR Eastern Europe Simracing

Šampionát TCR Eastern Europe představuje nový virtuální šampionát s názvem TCR Eastern Europe Simracing.

Start TCR Eastern Europe odložen do Grobniku
Čížek má o letošní sezonu obavy
Kouřila lákají závody vozů GT

Po vzoru mnoha dalších závodních sérií se i TCR Eastern Europe rozhodlo během koronavirové přestávky vstoupit na scénu elektronického sportu. Na platformě Assetto Corsa uspořádá ve spolupráci s WSC pětidílný šampionát s názvem TCR Eastern Europe Simracing.

Jednotlivé podniky se budou konat v úterý. První z nich je na programu 16. června na Hungaroringu. Následovat budou závody na Red Bull Ringu (30. června), v Grobniku (14. července), na Slovakia Ringu (28. července) a finálová bitva se odehraje 11. Srpna na Masarykově okruhu v Brně.

Každé z klání odstartuje volným tréninkem o délce 120 minut. Dále přijde na řadu dvacetiminutová kvalifikace. Ale pozor, zde půjde o víc než jenom o startovní pozice pro úvodní závod. Nejrychlejší desítka totiž podle systému 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 získá body do průběžného pořadí.

V obou závodních jízdách jezdci absolvují 55 km. Do druhého klání vyrazí podle výsledků úvodního závodu, avšak s tím rozdílem, že dojde k otočení nejlepší dvanáctky. V případě obou závodů se body rozdělí mezi nejúspěšnějších patnáct jezdců klíčem 40-35-30-27-24-21-18-15-13-11-9-7-5-3-1. Skórovat ovšem mohou do šampionátu pouze závodníci. Týmům body udělovány nebudou. Kvalifikace i závody budou živě vysílány na oficiálním youtubovém kanálu TCR a také na sociálních sítích.

Povoleno je využívání automatické spojky, jinak je ovládání v rukou jezdců. Rovněž je možné upravovat tlak v pneumatikách, rozložení a tlak brzd a svornost diferenciálu. Během podniku je jezdci umožněno dotankovávat svůj vůz podle libosti. Do hry vstoupí rovněž systém Balance of Performance. Ten je ve hře automaticky zahrnut v TCR Car Modu. V jeho případě platí zákaz jakýchkoli úprav a jeho porušení bude potrestáno diskvalifikací. Jezdci budou moci na serveru testovat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Těšit se můžeme na řadu jmen známých z TCR scény. V akci se objeví jak zástupci mladé generace Jáchym Galáš, Michal Makeš, Szymon Ladniak, Tomáš Korený nebo Matěj Kácovský, tak i ostřílení mazáci jako Tomáš Pekař, Petr Fulín, Miro Horňák, Jannick Mettler či Stefan Tanner. Nebude chybět ani nejrychlejší česká závodnice Gabriela Jílková, rakouský závodící žurnalista Keijo Keke Platzer nebo stálice středoevropského regionu Jakub Wyszomirski, Radim Adámek, Maciej Laskiewicz, Žarko Knego, Carol Wittke nebo René Martinek. Kompletní startovní listinu můžete naleznout zde.

Zveřejnil(a) ESET V4 Cup dne Úterý 28. května 2019

 

„Jsem velice rád, že se nám podobně jako TCR Europe nebo TCR Australia podařilo i v našem regionu uspořádat simracingový šampionát TCR. Virtuálního TCR Eastern Europe se zúčastní naši nejlepší piloti a již nyní jsem velice zvědavý na souboje mezi mladou, na simulátory více zvyklou generací a zkušenými závodníky, kteří se s virtuálními závody teprve sžívají,“ říká promotér šampionátu Josef Křenek.

Celkový vítěz se může těšit na odměnu v podobě závodní kombinézy od italského výrobce OMP. Vítězové jednotlivých podniků pak obdrží závodní oleje Ravenol.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0