TCR Eastern Europe v Brně hned s dvaceti vozy

TCR Eastern Europe v Brně hned s dvaceti vozy

Letošní sezona TCR Eastern Europe pokračuje tento víkend třetím podnikem na Automotodromu Brno. A v akci se představí hned dvacet závodníků.

Maďarskou kvalifikaci vyhrál Borković
Rudi Pešović se vrací na scénu
Závěrečná bitva sezony TCR Eastern Europe je za rohem

Během nadcházejícího víkendu je na programu další pokračování letošní sezony TCR Eastern Europe, v pořadí již třetí. Po závodech v Grobniku a na Slovakiaringu čeká jezdce další bitva o mistrovské body na Masarykově okruhu v Brně. A rozhodně bude na co koukat. Představí se totiž hned dvacet vozů.

V roli průběžného pořadí přijíždí do České republiky Dušan Borković. Jezdec týmu M1RA byl během předchozích čtyř závodů zcela suverénní a po každém z nich vystoupil na nejvyšší stupeň. Na svém kontě tak má Srb maximální počet 100 bodů a jeho náskok na nejbližšího pronásledovatele činí 54 bodů. A bude-li jeho vedení více než padesátibodové také po brněnském víkendu, zajistí si titul šampiona.

Borković ale určitě nebude moci počítat s tím, že by mu soupeři na cestě za titulem dali cokoli zadarmo. Zálusk na nejvyšší příčky bude mít jistě Bence Boldizs. Maďar ve službách Zengő Motorsportu, kterého letos budeme vídat rovněž ve WTCR, začal sezonu čtvrtým a pátým místem v chorvatském Grobniku. Na Slovakiaringu se poté blýskl ještě o něco více. V prvním závodě z toho sice byla sedmá příčka, ze druhého si ale odnesl stříbrný úspěch. Druhá pozice mu patří rovněž celkově (46 bodů).

Stát nečinně opodál a pozorovat, jak ho Borković sesazuje z trůnu, ale jistě nehodlá ani Milovan Vesnić. Úřadující šampion, který se v průběžném pořadí nachází na třetí pozici se 36 body, se v Brně vrací do startovního pole po absenci na Slovakiaringu a lze očekávat, že stejně jako v Grobniku zasáhne do bojů na špici. Během úvodního podniku představoval Vesnić nejvážnějšího konkurenta pro Borkoviče. Do cíle obou chorvatských závodů totiž dojel jako druhý.

Hovoříme-li ale o aspirantech na přední příčky, nesmíme zapomínat například ani na Sandra Soubka, Dušana Kouřila mladšího nebo na Jáchyma Galáše. Tato trojice totiž už během prvních dvou závodních víkendů letošního ročníku ukázala tempo pro boj o umístění na stupních vítězů, přičemž Soubek a Kouřil již na umístění v první trojici skutečně dosáhli. Kouřil s Galášem navíc mají na Masarykův okruh velmi dobré vzpomínky z loňska. Oba si zde totiž tehdy dojeli pro vítězství.

Během letošního brněnského závodního víkendu uvidíme celkem tři návraty do startovního pole. S výjimkou již zmíněného Vesniče si totiž po absenci na Slovakiaringu opět zazávodí také Nemanja Milovanović. Po delší pauze se pak v TCR Eastern Europe představí rovněž Rudi Pešović. Ten se naposledy ukázal loni na Red Bull Ringu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0