TCR Europe: Brutal Fish bodoval v Belgii s oběma jezdci

TCR Europe: Brutal Fish bodoval v Belgii s oběma jezdci

Během třetího podniku letošní sezony TCR Europe Series ve Spa-Francorchamps se podařilo bodovat hned oběma jezdcům stáje Brutal Fish Racing, když kro

Lloyd v pátek na čele
Brutal Fish se díky Lloydovi rozloučil se sezonou pódiem
Ryba doma zažil smolný víkend

Během třetího podniku letošní sezony TCR Europe Series ve Spa-Francorchamps se podařilo bodovat hned oběma jezdcům stáje Brutal Fish Racing, když kromě Daniela Lloyda si připsal první letošní body také Martin Ryba.

sobota

Sobota zprvu začala pro stáj Brutal Fish Racing vynikajícím způsobem, když se Danu Lloydovi podařilo zaznamenat v kvalifikaci třetí nejrychlejší čas hned za vítězným Gillesem Magnusem a Santiagem Urrutiou.

foto: TCR Europe

Ze druhé řady ale nakonec Brit do úvodního závodu víkendu neodstartoval. Lloydova účast ve druhé části kvalifikace se totiž nakonec ukázala jako neoprávněná, neboť své maximum v první části zajel pod červenými vlajkami a po smazání tohoto času spadl až na nepostupové 18. místo.

Martin Ryba do úvodního závodu víkendu vyrážel ještě o dalších deset pozic za svým týmovým kolegou, když se kvalifikoval na 28. pozici.

foto: TCR Europe

I přes start z nebodovaných míst se ale přece jen slovenskému týmu podařilo své bodové konto rozšířit a to zásluhou Daniela Lloyda.

27letý závodník se totiž ještě v prvním kole dokázal posunout na 15. příčku a když se pak do boxů odebral safety car, který byl na trať vyslán po kolizi mezi Teddym Clairetem a Ollim Kangasem, dokázal získat ještě další 4 pozice a cílem nakonec projel jako 11.

foto: TCR Europe

Martinu Rybovi po startu podařilo posunout na 24. pozici a poté, co v Ardenách znovu zavlály zelené vlajky, povyskočil závodník a šéf stáje v jedné osobě dokonce na 22. místo. V závěru se ale znovu propadl pořadím a nakonec skončil 26.

foto: TCR Europe

neděle

Také v neděli se Danielu Lloydovi podařilo umístit také mezi bodovanou patnáctkou. I v tomto případě se loňskému šampionovi TCR UK podařil úvod závodu, když se po startu posunul na 15. příčku a ve 2. kole mu pak již patřila 14. pozice.

Na tomto místě Lloyd figuroval až do výjezdu zpomalovacího vozu zhruba 15 minut před koncem, který se na závodní trať vydal za účelem odklizení nabouraných vozů Natana Bihela a Daniela Nagye. Restart poté přišel na řadu zhruba pět minut před cílem a po něm následoval chaotický závěr plný incidentů, po kterém Lloyd proťal cílovou pásku jako 13.

Stále se ale nejednalo o jeho konečné umístění. Za zavinění incidentů totiž obdrželi 30sekundové penalizace druhý Jimmy Clairet a sedmý Santiago Urrutia, po čemž se Lloyd v konečných výsledcích vyšvihl na 11. místo a zopakoval tak výsledek z prvního závodu.

foto: TCR Europe

Radost z bodů ovšem byla po druhém závodě u Brutal Fish hned dvojí. Bodovat se totiž v neděli podařilo i Martinu Rybovi.

Slovák sice ještě před neutralizací okupoval 25. příčku, poté však dokázal vytěžit hned 10 pozic ze závěrečných okruhů a pod šachovnicový praporek dorazil jako 15. Také jemu ale pomohly tresty pro Urrutiu s Clairetem a nakonec si namísto jednoho bodu připsal hned pět „zářezů“ za 13. místo.

foto: TCR Europe

V průběžném pořadí jezdců patří Danielu Lloydovi po třech podnicích 21. pozice se 23 body. Martin Ryba se nachází se svým pětibodovým kontem na 27. místě. Co se týmového hodnocení týče, zde patří stáji s 35 body 13. příčka.

Další příležitost rozšířit své bodové konto dostane slovenský tým 13.-14. července, kdy TCR Europe zavítá na Red Bull Ring.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0