TCR Middle East čeká boj o prvního šampiona. Ucházejí se o něj tři vážní adepti

TCR Middle East čeká boj o prvního šampiona. Ucházejí se o něj tři vážní adepti

V sobotu bude v Bahrajnu znám historicky první šampion nové série cestovních vozů TCR Middle East. Bude to souboj VW versus Honda. Brandon Gdov

FIA WEC: Audi se rozloučilo dvojnásobným vítězstvím
FIA WEC: Toyota konečně vyhrála, v GTE slaví Ferrari
FIA WEC: Bahrajnová rozlučka

V sobotu bude v Bahrajnu znám historicky první šampion nové série cestovních vozů TCR Middle East. Bude to souboj VW versus Honda.

Brandon Gdovic a Luca Engstler z týmu Liqui Moly Team Engstler se podělili o vítězství v úvodním podniku v Dubaji. Piloti Volkswagenu Golf GTi TCR se stále drží na čele průběžného pořadí. Lídr Gdovic má 67 bodů, druhý Engstler o šest méně.

Ale na záda jim dýchá objev druhého závodního víkendu v Abú Zabí, Josh Files. Brit s Hondou Civic TCR v barvách dubajského týmu Lap57 vyhrál obě jízdy a rázem nasbíral 55 bodů.

Čistě teoretickou šanci na titul má ještě čtvrtý Davit Kajaia. Jenže pilot Alfy Romeo Giulietta TCR od Mulsanne Racing ztrácí na první místo už 27 bodů. A to je při možném maximálním zisku 55 bodů za závodní víkend pro gruzínského pilota skutečně hodně.

Do boje o titul vstoupí s mírnou výhodou Luca Engstler, protože jeho VW pojede s minimální možnou váhou 1285 kg včetně jezdce. Ostatní jeho rivalové dostanou zátěž navíc. Filesova honda bude vážit 1345 kg, Kajaiaova Alfa Romeo 1265 kg a Gdovicův VW 1295 kg.

Jezdci TCR Middle East se vydají na trať poprvé dnes (v pátek), kdy je čekají dva tréninky a kvalifikace. Sobota už bude v Sáchiru ve znamení dvou ostrých jízd na 24 kol. Do závodu se přihlásilo celkem sedm vozů, podobně jako v Abú Zabí budou chybět slovenští piloti Maťo Homola a Filip Sládečka.

Startovní listinu závodu TCR Middle East Series v Bahrajnu najdete ZDE

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Rudolf Fried 3 years ago

    Opravdu silně obsazené závody.

  • DISQUS: 0