TCR zažije japonský boom

TCR zažije japonský boom

V Japonsku se odehrál předposlední podnik světového šampionátu FIA WTCR a při této příležitosti byl na okruhu v Suzuce představen nový šampionát TCR J

Nik Štefančič předvedl ukázkový závod a vyhrál první sprint Twingo Cupu
Nasadí Mercedes sedmý vůz již na Brands Hatch?
Ve druhém závodě se v Marrakeši radoval Vernay

V Japonsku se odehrál předposlední podnik světového šampionátu FIA WTCR a při této příležitosti byl na okruhu v Suzuce představen nový šampionát TCR Japan. Jde už o devatenáctou sérii v celosvětovém měřítku, což je úctyhodný počin Marcello Lottiho, zakladatele vozů specifikace TCR.

V Japonsku bude seriál závodů TCR pořádat společnost Japan Race Promotion, tedy ta samá společnost, která pořádá věhlasnou sérii Super Formula. Kalendář bude čítat celkem šest podniků.

Marcello Lotti vyzval v Japonsku místní automobilky, aby se začaly zabírat myšlenkou a vývojem vozu kategorie TCR. Hlavním představitelem je dnes Honda a soukromý projekt přivedl do světa cestovních vozů také značku Subaru. Zájem ale má také Nissan, Mazda a Toyota. Nejprve by měla představit vůz specifikace TCR automobilka Nissan. Připojit se s modelem 3 má také Mazda a u Toyoty se čeká na nový globální model Corolla.

Příchod třech japonských značek by znamenal rozšíření ze současných dvanácti na patnáct automobilek. Nový vůz TCR vyvíjí také tým Cyan Racing, který staví vůz na bázi modelu čínské značky Geely.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 2 years ago

    Marcello Lotti je umělec. Vykouzlit z ničeho 19 výborně obsazených sérií je velký počin. Takového managera by potřebovala současná Formule 1.

  • DISQUS: 0