Těsnou bitvu se Štefankem vyhrál v Austinu Šmídl

Těsnou bitvu se Štefankem vyhrál v Austinu Šmídl

Po osmém závodě sezony Mercedes-Benz Virtual GP 2018 zůstává Michal Šmídl stále neporažen. Na Okruhu Amerik v Austinu však musel pilot týmu Predator b

Mercedes-Benz míří do virtuálních závodů, spojuje síly s Virtual GP
Napínavou bitvu o vítězství v Brands Hatch vyhrál Šmídl
Dva Češi z Virtual GP ve finále soutěže F1 Esports Series

Po osmém závodě sezony Mercedes-Benz Virtual GP 2018 zůstává Michal Šmídl stále neporažen. Na Okruhu Amerik v Austinu však musel pilot týmu Predator bojovat o vítězství v napínavém duelu s Martinem Štefankem ze stáje Republic of Gamers až pod šachovnicovou vlajku. Za jejich zády ale nebyla situace o nic klidnější.

Šmídl opět potvrdil svou neporazitelnost i v kvalifikaci, čas 1:58.855 stačil na pole-position s náskokem necelých čtyř desetin sekundy na Štefanka. Petr Doležal kvalifikoval svůj historický prototyp Mercedes-Benz C9 1989 v barvách SECCO+ na třetí pozici před Vojtěcha Polesného z Predatoru. Za nimi se seřadili jezdci do dalších řad ve složení Michal Blažek – Jaroslav Honzík, Andrej Chlebec – Tomáš Procházka, Martin Koštialik – Karel Baško, Jan Sýkora – Robin Lukáš. Jak je z výše uvedeného patrné, na startovním roštu došlo ke změně, u týmu Avast nahradil Petra Zoubka jednorázově někdejší jezdec Virtual GP a současný spolukomentátor přímých přenosů Karel Baško. Postavení Jana Sýkory ze stáje LYNX bylo ovlivněno penalizací tří míst za incident z předchozího podniku v Bahrajnu.

VGP Austin

Umístění jezdce startujícího z pole-position na pravou stranu roštu znamenalo v nájezdu do první levotočivé zatáčky velkou příležitost pro Štefanka, který se mohl pokusit kolem Šmídla proklouznout vnitřkem. Teorie jezdců před závodem se však po letmém startu nepotvrdily, a protože všichni přistoupili k úvodním metrům zodpovědně, pozice se na prvních čtyřech místech nezměnily. Šmídl si i po vnějšku pohlídal vedoucí pozici před Štefankem a Doležal se ubránil Polesnému. Za pátého Michala Blažka z Lenovo Legion se ale po vnější stopě z jedenácté příčky krásně protáhl Jan Sýkora.

Čtvrtý Vojtěch Polesný ztratil kontakt s vedoucí trojicí a naopak se dostal pod tlak ze strany Blažka, na něj zase dotírali Jan Sýkora s Jaroslavem Honzíkem a tak se vytvořila silná čtyřčlenná skupinka, v níž se mohlo stát cokoliv. A také, že stalo. Ve třetím kole se na konci dlouhé zadní rovinky roztočil Polesný, a protože musel čekat na ostatní soupeře, než projedou kolem, vrátil se zpátky na trať až jako jedenáctý. Důvodem byly uvolněné pedály, které Polesnému v herně ujely. Jezdec Predatoru se proto od té doby rozhodl útočit pouze na nejrychlejší kolo závodu a jel si pro měkké pneumatiky.

V tu chvíli pátý Jaroslav Honzík ve voze Thrustmaster se relativně osamostatnil a mohl se soustředit sám na sebe, jelikož poodjel Andejovi Chlebcovi z Alza Gamingu zhruba o čtyři sekundy. Slovenský pilot ale vedl další nabroušené kvarteto, kde si mezi sebou vyměňovali názory Jan Sýkora, Martin Koštialik z Xiaomi GEEK a Tomáš Procházka z Vodafone. Zmiňovanou frontu prototypů ještě dohnal Karel Baško za volantem Avastu a ten i s minimem tréninku předváděl slušnou jízdu bez zaváhání. Došlo ale na chybu u Procházky, ten dostal smyk a klesl na chvost pole.

Martin Štefanko se mezitím zavěsil těsně za Šmídla, ale protože ten úspěšně bránil veškeré jeho pokusy, nezbývalo jezdci Republic of Gamers, než absolvovat zastávku v boxech dříve a pokusit se o tzv. „undercut“. Pilot Predatoru však tuto možnou hrozbu vycítil a udělal to samé. Výsledkem bylo, že jak Šmídl, tak Štefanko, zajeli k mechanikům na výměnu pneumatik a dotankování shodně na konci devátého kola. Ani rychlost pit-stopu nerozhodla a oba se vrátili na trať ve stejném pořadí. Duel pokračoval.

Pozice zůstaly i po zastávkách v boxech prakticky beze změny, až na jednu výjimku. Ve druhém stintu si vybral slabší chvilku sedmý Jan Sýkora. Deset minut před koncem udělal jezdec stáje LYNX hodiny a připravil se tím o dvě místa, předjeli ho Martin Koštialik s Karlem Baškem.

Michal Šmídl si profesorskou jízdou zajistil osmé vítězství z osmi závodů a nadále kraluje průběžnému pořadí, nyní s převahou 93 bodů na Petra Doležala, jenž v Austinu doplnil stupně vítězů. Martin Štefanko projel cílem druhý, jen o 0.483s později, než Šmídl, a v šampionátu se dotáhl 6 bodů za třetího Michala Blažka, který dokončil závod na páté pozici.

Na Okruhu Amerik v Austinu skončila druhá fáze sezony s historickými prototypy a zbývají tak poslední čtyři závody s moderními monoposty Mercedes F1 Hybrid. Michal Šmídl titul letošního šampióna ještě jistý nemá, druhý Petr Doležal je stále ve hře a o jeden jediný bod se udržel ve hře také třetí Michal Blažek.

VGP Austin

VGP Austin

Šampionát Mercedes-Benz Virtual GP pokračuje v sobotu 8. září ve 13:00 devátým podnikem na britském Silverstonu. Kdo nejlépe zahájí část roku s rychlými formulemi?

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: