Těsnou kvalifikaci ETCC vyhrál Norbert Nagy, domácí Petr Fulín byl třetí

Závěrečný podnik ETCC je v plném proudu. Dnešní velmi těsnou kvalifikaci na zítřejší finále vyhrál Norbert Nagy, který zajel čas v hodnotě 1:42.232. M

Historická premiéra ETCC na Nordschleife
Jezdci týmu Křenkem Motorsport měli v Portugalsku rychlost, scházelo však štěstí
Petr Fulín vybojoval na Paul Ricard vítězné double!

Závěrečný podnik ETCC je v plném proudu. Dnešní velmi těsnou kvalifikaci na zítřejší finále vyhrál Norbert Nagy, který zajel čas v hodnotě 1:42.232. Maďar si pochvaloval pneumatiky a lehkou přetáčivost svého seatu, díky které mohl zajet tak rychlé kolo. O něco méně spokojený byl na tiskové konferenci druhý Christjohannes Schreiber.

„Nezajel jsem perfektní kolo. Auto bylo skvělé a mohl jsem dát rychlejší čas,“ prohlásil Švýcar, jenž za Nagym zaostal o 0,086 vteřiny. Ještě těsnější rozdíl byl pak mezi Schreiberem a lídrem průběžného pořadí Petrem Fulínem. Dvojici dělila pouhá tisícina vteřiny! I Petr Fulín očekával lepší výsledek, ale vzhledem ke své pozici má na neděli jedinou strategii – závod hlavně dokončit. A nejlépe, aby se jelo na suchu.

Těsné kvalifikační časy podtrhl čtvrtým místem Plamen Kralev z Bulharska, který za Nagym zaostal jen o 0,164 vteřiny a první pětku uzavřel Igor Stefanovski se ztrátou 0,204.

Je jasné, že zítřejší závody budou velmi těsné. Petr Fulín má po kvalifikaci 64 bodů a drží náskok pěti bodů před Schreiberem a Nagym. Nemalou šanci na titul má i Igor Stefanovski s 55 body.

V závodě kromě Fulína startují další tři čeští piloti, osmý nejrychlejší čas zajel debutant Václav Nimč, desátý skončil Petr Fulín jr. a dvanáctá pozice patřila Petru Čížkovi.

Start zítřejšího prvního závodu je naplánován na 10:50, druhý závod začne v 12:30.