Těsný závod 12H Spa ovládla česká stáj Scuderia Praha

Těsný závod 12H Spa ovládla česká stáj Scuderia Praha

Letošní ročník závodu Hankook 12H SPA v rámci 24H Series nabídl jedno z nejdramatičtějších finále v historii šampionátu. Z něho nakonec vítězně vzeše

24H Series zavítá v příštím roce také do Brna
Šenkýř Motosport pojede s M4 GT4 12h závod Creventic series v Brně
12H Mugello – Tým Scuderia Praha vítězí absolutně, RTR Projects opanoval třídu SP2

Letošní ročník závodu Hankook 12H SPA v rámci 24H Series nabídl jedno z nejdramatičtějších finále v historii šampionátu. Z něho nakonec vítězně vzešel v posledních minutách český tým Bohemia Energy racing with Scuderia Praha s vozem Ferrari 488 GT3 a ve složení Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli.

Ještě pět minut před koncem závodu vypadalo vše perfektně pro stáj Herberth Motorsport. Posádka číslo 91 ve složení Daniel Allemann, Ralf Bohn a Robert Renauer pohodlně vedla, ale poté zamířila se svým vozem Porsche 991 GT3 R do boxů pro palivo. Jenže posádku potkaly problémy, díky kterým se český tým dotáhl, v předposledním kole závodu převzal vedení a vše dotáhl do vítězného konce.

„Myslím, že jsem prodělal infarkt! Bylo to naprosto neuvěřitelné. Když vyjeli z boxů, tak nás dělila pouze půl vteřina. Prostě úžasné,“ řekl médiím Jiří Písařík z vítězné posádky číslo 11. Chválou závodu ale i tým mezitím nešetřil ani kolega Josef Král.

Tento výsledek posouvá český tým také do čela evropského GT3 šampionátu, zatímco Herberth Motorsport se po propadu na druhé místo musí spokojit pouze s vítězstvím v rámci třídy A6-Am.

Skvělý výsledek zaznamenal i celkově třetí Phoenix Racing. Posádka číslo 5 s vozem Audi R8 LMS ve složení Frank Stippler, Vincent Kolb, Kim-Luis Schramm a Ivan Pareras se totiž už po první hodině závodu propadla na samý chvost kvůli defektu pneumatiky. Ale skvělá stíhací jízda týmu přinesla pódium.

Ve třídě SPX závod dojel pouze jediný vůz, a to BMW M3 F80 týmu JR Motorsport s číslem 202 a ve složení Ted van Vliet, Ward Sluys a Michael Verhagen. Mezi Porsche 991 Cup Cars pak vítězství připadlo posádce #916 Modena Motorsports John Shen, Francis Tjia, Philippe Descombes a Benny Simonsen.

Další úspěch ve třídě TCR slavil tým Red Camel – Jordans.nl s vozem Cupra TCR DSG. S číslem 101 zvítězila trojice Ivo Breukers, Rik Breukers a Francis Tija. Ve třídě SP3 pak výhru získala posádka #1 PROsport Performance a v rámci vozů A3 pak s Peugeotem RCZ dojela na prvním místě posádka #685 Dan Agro Racing.

Evropský šampionát 24H Series pokračuje již za měsíc 24. a 25. května, a to závodem 12H BRNO v České republice na Masarykově okruhu v Brně.

BohemiaEnergy2019Spa2

COMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    Radek 1 year ago

    Do Brna se také těším.

  • comment-avatar

    I já budu doufám v Brně sledovat závod 12h a budu fandit co to půjde. Kluci jsou prostě skvělí. Ellen

  • DISQUS: 0