Testy v Le Mans ovládla Toyota, v GT vedly Corvetty

Testy v Le Mans ovládla Toyota, v GT vedly Corvetty

Dominance Toyoty v šampionátu FIA WEC pokračuje i nadále. Japonská stáj ovládla i oficiální testovací den v Le Mans. Slavný okruh uzavře aktuální sup

24h Le Mans – Po druhé kvalifikaci patří Toyotě první řada
Závod 24h Le Mans objektivem Jiřího Nezdařila – 1. část
Férovost v motorsportu, aneb politika se nevyhýbá ani Le Mans

Dominance Toyoty v šampionátu FIA WEC pokračuje i nadále. Japonská stáj ovládla i oficiální testovací den v Le Mans. Slavný okruh uzavře aktuální super sezónu 2019/20 závodem na 24 hodin o víkendu 15. a 16. června. Třída GTE Pro zaujala minimálními rozestupy a nejrychlejší Corvettou.

O celkově nejrychlejší kolo testů se postaral Sebastien Buemi. Švýcarský pilot v neděli odpoledne zajel s prototypem Toyota TS050 Hybrid čas 3:19.440, který byl o bezmála dvě sekundy rychlejší než nejrychlejší nehybridní prototyp LMP1. Pro porovnání – v loňském roce zajel během testů okruh nejrychleji Fernando Alonso, který s Toyotou zvládl čas 3:19.066.

Ve třídě LMP2 zatím Le Mans vypadá nejslibněji pro Jackie Chan DC Racing a konkrétně pro posádku číslo 38 ve složení Ho-Pin Tung, Gabriel Aubry a Stéphane Richelmi. Prototyp zvládl celkem 91 kol a nejrychlejší kolo zajel s náskokem 0,265 vteřiny na své soupeře.

Hned dvanáct vozů GTE Pro se vešlo do jedné vteřiny. Nejrychlejší však byla posádka #63 Corvette Racing ve složení Antonio García, Jan Magnussen a Mike Rockenfeller. Druhý vůz americké stáje pak obsadil třetí místo. Mezi vozy Chevrolet Corvette C7.R se vklínila posádka #67 Ford Chip Ganassi UK.

Nejrychlejší kolo v rámci GTE Am si připsala posádka WeatherTech Racing s číslem 62 a ve složení Cooper MacNeil, Toni Vilander a Robert Smith s vozem Ferrari 488 GTE. Na trati panovaly velice horké podmínky a teplota vzduchu se pohybovala kolem 30°C.

>> Kompletní výsledky testů

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0