Testy WTCR v Barceloně: Druhý den ovládl Shedden

Testy WTCR v Barceloně: Druhý den ovládl Shedden

Během závěrečného dne předsezonních testů si připsal nejrychlejší kolo Gordon Shedden. Druhý čas zajel Néstor Girolami a třetí pozici obsadil v pátek Jean-Karl Vernay.

Karel Abrahám v Barceloně do závodu nenastoupí
Scuderia Praha přiváží z Barcelony poháry 24H Series pro šampióny v kategorii týmů a jezdců v evropské sezóně 2019
Lloyd vybojoval pro Brutal Fish druhé vítězství

Během závěrečného dne předsezonních testů si připsal nejrychlejší kolo Gordon Shedden. Druhý čas zajel Néstor Girolami a třetí pozici obsadil v pátek Jean-Karl Vernay.

Zatímco úvodní den předsezonních testů WTCR v Barceloně patřil Münnich Motorsportu, v pátek se na čele výsledkové listiny objevil tým Leopard Audi Sport. Stalo se tak zásluhou Gordona Sheddena, který zaznamenal čas v hodnotě 1:54,434. Brit navíc tímto výkonem neovládl pouze závěrečný testovací den, ale také celé testy, když se mu o 97 tisícin sekundy podařilo překonat včerejšího vítěze Guerrieriho.

Trojnásobný šampion BTCC ovšem nebyl jediným, komu se podařilo včerejší maximum překonat. Guerrieriho čas totiž dnes zdolal také jeho týmový kolega a krajan Néstor Girolami, který zajel čas 1:54,508 a stejně jako včera byl druhým nejrychlejším jezdcem dne.

Ke změně nedošlo v pátek ani na třetí příčce. Tu totiž stejně jako během čtvrts obdsfil Jean-Karl Vernay. Sheddenův týmový kolega si připsal čas 1:54,839.

S výjimkou nejrychlejšího tria se pod hranici 1:55,000 dokázal dostat také jezdec Teamu Mulsanne Ma Qing Hua. Čínský závodník obsadil čtvrté místo s časem 1:54,926.

Nejrychlejší muž úvodního dne testů Esteban Guerrieri se v pátek umístil jako pátý (1:55,026). Šestý čas zajel Kevin Ceccon (1:55,613), jehož následovala dvojice nových tváří. Sedmý skončil Niels Langeveld (1:55,615) a osmý Daniel Haglöf (1:56,120). Deváté místo obsadil Yann Ehrlacher (1:56,212) a do nejrychlejší desítky se vešel také druhý vůz PWR Racing, když desátý skončil Mikel Azcona (1:56,305).

Těsně za branou první desítky zůstal Thed Björk, jenž obsadil 11. příčku. V první polovině druhé desítky se umístila také zbylá dvojice jezdců Cyan Racing. Zatímco Yvan Muller zajel 13. čas, Andy Priaulx skončil 14.

Ve druhé desítce se stejně jako během úvodního dne pohyboval i v pátek Hyundai, když se úřadující šampion Gabriele Tarquini umístil na 15. příčce. Mezi TOP 10 ovšem Ital dokázal proniknout alespoň v ranní části, kde obsadil 10. místo.

kompletní kombinované výsledky testů

Nyní již jezdci a týmy mohou směřovat svou pozornost k Marrakeši, kde nová sezona WTCR za týden úvodním podnikem odstartuje.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0