Testy WTCR v Barceloně: První den patřil Münnich Motorsportu, nejrychlejší Guerrieri

Testy WTCR v Barceloně: První den patřil Münnich Motorsportu, nejrychlejší Guerrieri

První den předsezonních testů WTCR v Barceloně se nejlépe vydařil stáji Münnich Motorsport, když si připsal nejrychlejší čas Esteban Guerrieri před svým týmovým kolegou Néstorem Girolamim. Třetí pozici obsadil Jean-Karl Vernay. V nejlepší destíce se neumístil ani jeden Hyundai.

Robert Šenkýř: GT Open je velice atraktivní šampionát
Blancpain Endurance: Kvalifikaci vyhrál Frijns v barvách Audi WRT
Do nedělního závodu vyjede Karel Abrahám z 6. řady

První den předsezonních testů WTCR v Barceloně se nejlépe vydařil stáji Münnich Motorsport, když si připsal nejrychlejší čas Esteban Guerrieri před svým týmovým kolegou Néstorem Girolamim. Třetí pozici obsadil Jean-Karl Vernay. V nejlepší destíce se neumístil ani jeden Hyundai.

Týden před úvodním podnikem sezony v Marrakeši se startovní pole WTCR sešlo ve Španělsku na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya, kde se konají oficiální předsezonní testy.

Během úvodního dne se v Katalánsku dařilo nejvíce stáji Münich Motorsport. Nejrychlejším časem dne se totiž blýsknul Esteban Guerrieri, když Argentincovo maximum mělo hodnotu 1:54,531.

Vydařený první testovací den týmu navíc podtrhl Guerrieriho týmový kolega Néstor Girolami, který s časem 1:54,561 obsadil druhou příčku. Po ranní části na tom navíc byl navrátilec na světovou scénu cestovních vozů ještě o něco lépe, když zastiňoval dokonce i svého krajana a vedl.

Za duem vozů Honda se umístil na třetí příčce Jean-Karl Vernay. Francouz reprezentující tým Leopard a Audi zajel čas 1:55,231.

Čtvrtou pozici obsadil během prvního dne testování Kevin Ceccon (1:55,244). Jezdec Teamu Mulsanne se ovšem postaral o dřívější konec čtvrtečního programu, když svůj vůz Alfa Romeo Giuletta Veloce odstavil na závodní dráze.

Pátý čas dne zajel Gordon Shedden (1:55,310). Trojnásobného šampiona BTCC následoval na šestém místě další pilot “čtyř spojených kruhů” a zároveň nováček Niels Langeveld. Sedmý skončil Attila Tassi (1:56,107), osmý Rob Huff (1:56,290), devátý Ma Qing Hua (1:56,346) a nejlepší desítku uzavřel Tom Coronel (1:56,361).

Do nejlepší desítky se nepodařilo probojovat ani jednomu z loni dominantních vozů Hyundai. Úřadující šampion Gabriele Tarquini obsadil 13. místo a jeho týmový kolega Norbert Michelisz zajel 15. čas.

Dvojice ovšem dnes netestovala pouze pro svou stáj BRC Hyundai N Squadra Corse, ale usedla také do vozů druhého zákaznického týmu jihokorejské automobilky BRC Hyundai N Lukoil Racing Team. Důvodem je absence jezdců této stáje Augusta Farfuse a Nickyho Catsburga, kteří se kvůli startu v kalifornské osmihodinovce na okruhu Laguna Seca nemohou testů zúčastnit. Ze stejné příčiny chybí v Barceloně také týmu Comtoyou Audi Sport Frédéric Vervisch.

Na zadních příčkách výsledkové listiny se umístili také piloti týmu Cyan Racing, který nasadí v letošním ročníku čtveřici vozů Lynk & Co. Nejrychlejším jezdcem švédské stáje byl Yvan Muller, jenž se vklínil mezi oba jezdce Hyundai a skončil na 14. místě. Mullerův synovec Yann Ehrlacher pak obsadil 18. místo, Thed Björk byl 20. nejrychlejším jezdcem a Andy Priaulx obsadil 21. pozici.

Pomalejší než trojnásobný šampion WTCC z let 2005, 2006 a 2007 byl pouze Tiago Monteiro.

Loňský šampion TCR Europe Mikel Azcona, který bude v letošním ročníku reprezentovat barvy další švédské formace PWR Racing, skončil 16.

Jen těsně za Španělem se umístilo další významné jméno letošní startovní listiny série Johan Kristoffersson. Dvojnásobný světový rallycrossový šampion a zároveň držitel dvou titulů ze skandinávského šampionátu obsadil 17. příčku.

Testy pokračují zítra od 9:00.

kompletní kombinované výsledky prvního testovacího dne


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: