TF Sport pokračuje ve WEC, Lareunt podepsal u Toyoty

TF Sport pokračuje ve WEC, Lareunt podepsal u Toyoty

Stáj TF Sport již podala oficiální přihlášku do sezóny FIA WEC 2019/20, ve které hodlá poprvé nasadit vůz Aston Martin Vantage druhé generace ve tříd

Nový Aston Martin Vantage GTE zvládl již 20 000 kilometrů
Úprava BoP pro Aston Martin a Ferrari před 6h Silverstone
Nový Vantage má podle Adama obrovský potenciál

Stáj TF Sport již podala oficiální přihlášku do sezóny FIA WEC 2019/20, ve které hodlá poprvé nasadit vůz Aston Martin Vantage druhé generace ve třídě GTE Am. Naopak v LMP1 Toyota podepsala s pilotem Rebellion Racing Thomasem Laurentem, který se stane novým testovacím a vývojovým jezdcem.

Britská stáj TF Sport se již oficiálně přihlásila do nadcházející sezóny FIA WEC 2019/20. V té plánuje poprvé nasadit vůz Aston Martin Vantage GTE druhé generace, který bude nově k dispozici zákazníkům ve třídě GTE Am. Nový Aston Martin hodlá nasadit také Paul Dalla Lana se svým týmem.

Nový vůz si odbyl svou premiéru v aktuální super sezóně 2018/19, a to s továrním týmem v GTE Pro. Aston Martin si připsal zatím dvě vítězství – ve Spa-Francorchamps a v Šanghaji. I tak ovšem britské značce patří předposlední čtvrté místo v šampionátu konstruktérů, ale na třetí Ford ztrácí jen 4 body.

TF Sport je jedním z předních týmů v GTE Am. Letos posádka s číslem 90 ve složení Charlie Eastwood, Salih Yoluc, Euan Hankey a Jonathan Adams získala celkem čtyři pódiová umístění, vždy za druhou příčku ve své třídě. Zda se stejní jezdci vrátí i pro příští sezónu zatím jasné není.

„Vždy jsme chtěli v šampionátu FIA WEC pokračovat a pracovali jsme na tom, abychom zůstali na nejvyšší úrovni závodění vozů GT. Pevně věříme, že naše přihláška bude akceptována a na okruhu Silverstone se objevíme i s novým vozem Aston Martin Vantage GTE,“ řekl šéf týmu Tom Ferrier.

Laurent

Ve vrcholné třídě LMP1 se pak udála jedna menší jezdecká změna. Thomas Laurent v letošní super sezóně působí u stáje Rebellion Racing, ale ví, že u týmu o své místo přijde. Jednadvacetiletý Francouz tedy kývl na nabídku Toyoty, kde se od příští sezóny bude podílet na posledním vývoji prototypu Toyota TS050 Hybrid.

Pro Laurenta to nebude první zkušenost s tímto prototypem. První jízdu s ním totiž absolvoval již před dvěma lety v rámci nováčkovského testu v Bahrajnu. Tehdy dostal pozvánku jako odměnu za skvělý pódiový výkon v Le Mans za volantem prototypu LMP2 Jackie Chan DC Racing.

„Mám radost přivítat Thomase v týmu Toyota Gazoo Racing. Je to velice talentovaný a konzistentní jezdec, který je o to působivější díky svému mladému věku. Vzhledem k jeho dosavadním výkonům si jsem jistý, že bude pokračovat ve svém rychlém vývoji a v budoucnu se stane opravdovou hvězdnou vytrvalostních závodů,“ řekl týmový prezident Hisatake Murata.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0