Thailand Super Series: Enge vybojoval v Buriramu další pódium

Thailand Super Series: Enge vybojoval v Buriramu další pódium

Posádka týmu Vattana PSC Motorsport Tomáš Enge-Chonsawat Asavahame si ve druhém podniku letošní sezony Thailand Super Series v Buriramu připsala dalš

Víkendový přehled: Enge v Thajsku nebo Staněk na Red Bull Ringu
V thajské výhni předvedl Ondra Ježek parádní stíhačku a skončil desátý
Enge uzavřel okruhovou sezonu pódiem

Posádka týmu Vattana PSC Motorsport Tomáš Enge-Chonsawat Asavahame si ve druhém podniku letošní sezony Thailand Super Series v Buriramu připsala další umístění na stupních vítězů, když v prvním závodě víkendu obsadila 2. příčku.

Na okruhu Chang v Buriramu pokračovala o víkendu druhým podnikem letošní sezona Thailand Super Series. I tentokrát byla součástí startovní listiny posádka stáje Vattana PSC Motorsport ve složení Tomáš Enge a Chonsawat Asavahame, které po zisku jednoho vítězství při úvodním klání v Sepangu patřila před thajským podnikem v průběžném pořadí 2. příčka.

první závod

Do prvního víkendového klání tříd GT3 a GTM se česko-thajská dvojice kvalifikovala na 5. místě. V úvodních metrech se ale vozu s č.28 dařilo postupovat dopředu, když se Chonsawat Asavahame hned po startu posunul na 4. příčku a na nadcházející rovince navíc vydělal další dvě místa.

foto: Thailand Super Series/Facebook

Engeho parťák ale neměl dost ani po tomto posunu a v 5. zatáčce se dokonce pokusil zaútočit také na vedoucí pozici vozu č. 34 stáje Singha Motorsport Team Thailand. Tato snaha ale skončila výjezdem mimo trať a pádem na 3. příčku.

foto: Thailand Super Series/Facebook

Ani zde ale Thajec bohužel nevydržel dlouho, neboť se v 1. zatáčce 2. kola ocitl v hodinách a ty jej odsunuly až na 11. místo. Ještě předtím, než předal během pitstopu vůz do rukou Engeho, se ale Asavahamemu podařilo propracovat alespoň na 9. příčku.

foto: Thailand Super Series/Facebook
foto: Vattana Motorsport/Facebook

Zastávky v boxech ale vynesly černé Lamborghini Gallardo R-EX GT3 až na 4. pozici a další pomoc pro posádku týmu Vattana PSC Motorsport pak přišla 25 minut před koncem v podobě výjezdu zpomalovacího vozu, který se na trať vydal po nehodě posádky č. 15 stáje Mongkol Motorsports složenou z Munkonga a Tanarta Sathienthirakulových.

Po restartu závodu se poté Tomáš Enge posunul ještě o dvě pozice dopředu. Český závodník totiž nejprve krátce po obnovení závodního režimu zdolal posádku č. 2 B-Quick Racing Teamu a poté se necelé tři minuty před cílem vypořádal rovněž se sesterskou posádkou této stáje.

Pod šachovnicovým praporkem tedy projel jako 2., čímž pro svou posádku zajistil druhé pódium v sezoně a zároveň i posun do čela šampionátu.

Z vítězství se radovalo duo Singha Motorsport Teamu Thailand Piti Bhirombhakdi a Kantadhee Kusiri. Na stupně vítězů se podívali také Sandy Stuvik s Martinem Rumpem, kteří skončili na 3. příčce.

foto: Thailand Super Series/Facebook

Mezi vozy GTM pak slavili jezdci Toyota Teamu Thailand Nattavude Charoensukhawatana a Naoki Kawamura, kteří v celkovém pořadí obsadili 5. pozici.

foto: Toyota Team Thailand/Facebook

kompletní výsledky prvního závodu

druhý závod

Zatímco v sobotu si Enge s Asavahamem dojeli pro 2. příčku, před nedělním závodem byly jejich vyhlídky ještě lepší. Vůz č. 28 se totiž vydal do závodu z pole position. Na vedoucí pozici se navíc Tomáš Enge udržel i po startu a následně dominoval první polovině závodu.

foto: Vattana Motorsport/Facebook

Pak ale přišly výměny jezdců, které znovu zamíchaly pořadím a česko-thajskou dvojici naneštěstí srazily až pod stupně vítězů na 4. pozici.

Ani tím ovšem pád vozu stáje Vattana PSC Motorsport neskončil, neboť se Asavahame propadl zhruba sedm a půl minuty před cílem až na místo osmé.

Ve zbývajícím průběhu závodu se ale thajskému závodníkovi podařilo postoupit dopředu a cílem nakonec projel jako celkově 5. a 4. v rámci GT3 za dvojicí Toyota Teamu Thailand Nattavudem Charoensukhawatana a Naokim Kawamurou, která v celkovém pořadí obsadila 4. pozici a v kategorii GTM znovu zvítězila.

Pro celkové vítězství si v závodě ovlivněném dvěma výjezdy safety caru tentokrát dojeli Henk J.Kiks s Danielem Bilskim ze stáje B-Quick Racing Team.

Na pódium vystoupili také druzí Piti Bhirombhakdi s Kanthadeem Kusirim a stáj Singha Motorsport Team Thailand se dostala na stupně vítězů také se svým druhým vozem, když třetí skončila posádka Voravut Bhirombhakadi-Carlo Van Dam.

foto: Vattana Motorsport/Facebook

kompletní výsledky druhého závodu

Páté místo ve druhém závodě bohužel pro Engeho s Asavahamem znamenalo pád na 2. místo průběžného pořadí (67 bodů), když se do čela vyhoupli nedělní vítězové Henk J.Kiks a Daniel Bilski (77 bodů). Třetí příčka patří Sandymu Stuvikovi (48 bodů).

kompletní průběžné pořadí třídy GT3

V GTM nyní po dvou thajských triumfech vedou Nattavude Charoensukhawatana a Naoki Kawamura (66 bodů). Druhou příčku okupují Ahmad F.Alam s Danielem Storkersenem (45 bodů) a na třetí místo se propadli Antares Au s Johnem Curranem (35 bodů), kteří v Buriramu nezávodili.

kompletní průběžné pořadí třídy GTM

Třetí podnik sezony se uskuteční až v termínu 28.8.-1.9. Opět se bude závodit na thajském okruhu, tentokrát ale v ulicích Bangasenu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0