Ticktum senzačně vyhrál Macau GP ve Formuli 3

Ticktum senzačně vyhrál Macau GP ve Formuli 3

Dramatický závod formule 3 v Macau měl překvapivého vítěze, kterého určila kolize dvou jezdců na čele v poslední zatáčce. Poté, co Sérgio Sette Câmara

Brajnik a Beckhäuser se stávají šampiony
Evropská F3 na Hockenheimringu: Schumacherova korunovace se odkládá, závod vyhrál Zhou
Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3

Dramatický závod formule 3 v Macau měl překvapivého vítěze, kterého určila kolize dvou jezdců na čele v poslední zatáčce. Poté, co Sérgio Sette Câmara a Ferdinand Habsburg skončili každý svou vlastní chybou v bariéře, proťal cílovou pásku na prvním místě člen juniorského programu Red Bullu Dan Ticktum.

Po startu z pole-position se ujal vedení Callum Ilott ze stáje Prema Powerteam před Joelem Erikssonem z týmu Motopark. Po vzájemné kolizi však museli oba rivalové odstoupit a tím se otevřel volný prostor pro Sette Câmaru, který se usadil na čele. Na druhou příčku se pět kol před koncem probojoval Ferdinand Habsburg z Carlinu. Dvacetiletý Rakušan zvládl ve zbývajícím čase smazat dvousekundovou ztrátu a v samotném závěru se pustil do strhujícího souboje s Câmarou.

Vedoucí dvojice předvedla nervydrásající duel kolo na kolo, jenž vyvrcholil v nájezdu na cílovou rovinku. Ferdinand Habsburg zaútočil vnějškem, ale v příliš vysoké rychlosti nezvládl svůj vůz a skončil ve svodidlech na vnější části tratě, kontrolu nad monopostem ztratil rovněž Sérgio Sette Câmara a tak mohl vítězně projet pod šachovnicovou vlajkou Ticktum.

Dan Ticktum vyrážel do Velké ceny Macaa z osmého místa a triumfu se dočkal ve svém teprve třetím závodním víkendu ve formuli 3. Klíčový manévr předvedl osmnáctiletý Brit v předposledním kole, když vnějškem předjel letošního mistra evropského šampionátu F3 Landa Norrise, a Maxe Günthera.

„Byl to neuvěřitelný závod. Povedlo se mi využít každé příležitosti, která se mi naskytla, moc jich nebylo, ale nejdůležitější byl předjížděcí manévr v zatáčce Lisboa. Jakmile jsem jel v závěsu za Landem a Maxem, pomyslel jsem si, že budu muset předvést něco speciálního, abych se před ně dostal. Věděl jsem, kde si mohu dovolit začít brzdit a byl jsem prakticky v ideální stopě. Oni šlápli na brzdu poměrně brzy, já to měl hodně na hraně a povedlo se. Tohle parádní vítězství jde ruku v ruce s perfektním pocitem, který jsem v průběhu celého víkendu ve voze měl. Nedokážu dostatečně poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli,“ řekl v cíli vítěz Dan Ticktum.

Výsledky závodu:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0