Tlustého sužovala v KZ2 smůla

Tlustého sužovala v KZ2 smůla

Účastníkovi kategorie KZ2 Alexi Tlustému během víkendového klání WSK Super Master Series na okruhu South Garda Karting v Lonatu del Garda štěstí nepřálo. Český závodník je však povzbuzen alespoň dobrou rychlostí.

Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil
Čepil v Lonatu dosáhl na nejlepší desítku
Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali

Na okruhu South Garda Karting v Lonatu del Garda se o víkendu uskutečnilo další klání WSK Super Master Series. Zatímco pro třídy Mini, OKJ a OK se jednalo o druhé pokračování letošní sezony, kategorie KZ2 zde ročník 2020 teprve zahájila.

V její startovní listině jsme mohli naleznout mimo jiné i jedno české želízko v ohni, kterým byl Alex Tlustý. Víkend ale v podání jezdce stáje TL-Motorsport neproběhl zcela podle představ. Jeho vystoupení totiž skončilo již po kvalifikačních rozjížďkách, ve kterých navíc skončil na posledním 74. místě. Na víkendu ale vidí i světlé stránky a je potěšen rychlostí, kterou se v podniku prezentoval.

„Kvalifikace nebyla nejhorší. Mohla ale dopadnout lépe. První dvě jízdy jsem dokončil s poškozeným nárazníkem a osm pozic, které jsem vybojoval, jsem díky tomu znovu ztratil. V dalších dvou rozjížďkách mě potkala kolize. Většinou se jednalo o vinu soupeřů, kvůli jejichž hloupým manévrům jsem nedojel. Myslím si ale, že jsme ukázali dobré závodní tempo. V dalších závodech bychom se chtěli probojovat do finále a získávat další zkušenosti,“ uvedl Alex.

Pro rodáka z Hradce Králové se nejednalo o poslední letošní zahraniční start a ve světě ho během sezony 2020 ještě uvidíme. Vedle toho bude účinkovat ale také na domácí scéně. Zde zatím potvrdil účast v úvodním podniku Moravského poháru, který přivítá 17.-19. dubna Slovakia Ring.

titulní fotografie: oficiální stránky WSK Karting

 

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 9 months ago

    Tlustý je ještě malinkej chlapeček.

  • DISQUS: 0