Tom Beckhäuser řádil v Brně: Na poslední závod F4 je připraven

Tom Beckhäuser řádil v Brně: Na poslední závod F4 je připraven

Stáj US-Charouz Racing System si určitě připíše v této sezóně Formule 4 velký úspěch. Už jeden závod před koncem šampionátu je totiž jasné, že Lirim Z

Kalendář pro ESET V4 Cup 2019 se začíná rýsovat
Okruhové výzvy roku 2019 – Hungaroring
Nedělní GT Sprint ovládl Jedlinski

Stáj US-Charouz Racing System si určitě připíše v této sezóně Formule 4 velký úspěch. Už jeden závod před koncem šampionátu je totiž jasné, že Lirim Zendeli bere titul. Tým Ralpha Schumachera a Antonína Charouze chce ale víc – vyhrát mezi týmy. Pomůže i český závodník Tom Beckhäuser?

Pro Beckhäusera je tato sezóna v podstatě klíčová. Loni poprvé sedl do monopostu formule 4 prakticky bez jakýchkoli závodních zkušeností. Zatímco jeho soupeři se jako malí kluci proháněli v motokárách, on ne. Sbíral tedy v prvním roce zkušenosti, byl jmenovan Autoklubem ČR do státní reprezentace a samozřejmě stále pokračuje v lepších výsledcích. Přesto už se na něj pohlíží jinak, než na úplného nováčka. A Tom dokazuje, že by na to opravdu mohl mít a že by snad v budoucnu mohl myslet i výše. Jeho vzestup je největší ze všech letošních pilotů v serial ADAC F4, stabilně totiž jezdí kolem 10. místa. Je to i tím, že má po svém boku kvalitní kolegy. Vždyť jeho parťáky v týmu US-Charouz Racing System jsou i David Schumacher, Mick Wishofer a už jasný mistr Lirim Zendeli.

Pro Toma je dobré, že se učí od výborných pilotů. Bylo by mu to ale k ničemu, kdyby na sobě nemakal. Poctivě se připravuje nejen na trati, ale pracuje na prostorové orientaci a dalších věcech. Výsledky se dostavují. O uplynulém víkend startoval v rámci Masaryk Racing Days na okruhu v Brně. A ze dvou závodů byla dvě parádní vítězství! Není to dobrá zpráva jen pro Beckhäusera, ale i celý US-Charouz Racing System. Stáj si totiž brousí i na celkové vítězství v pořadí týmů v rámci šampionátu F4. Každý bod se tak v posledním závodě na Hockenheimu bude počítat. A kdo ví, třeba ten rozhodující přiveze právě Tom…

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    A. Novák 2 years ago

    Stabilně nejezdí kolem 10. místa. Ze 17 závodů byl 2x desátý, jinak jezdí stabilně od 11. do 20. místa. Chtělo by to trochu objektivity!

  • DISQUS: 0