RTR projects s novým šéfem. Operativu od Tomáše Minibergera přebírá technický ředitel Fanta

RTR projects vyjede do sezony s novým vedením. Dosavadní technický ředitel Tomáš Fanta přebírá každodenní operativu od majitele týmu Tomáše Minibergera. Ten zůstane v pozici předsedy představenstva a bude se věnovat strategickým záležitostem a rozvoji.

„Tomáš Fanta je dlouhodobou oporou týmu a vyrostl do pozice, kdy je připraven zúročit své technické i manažerské zkušenosti. Zároveň má výborné vztahy s jezdci i s našimi partnery. Věřím, že pod jeho vedením se tým ještě víc stmelí a bude hrát v evropském i českém motorsportu důstojnou roli,“ vysvětlil majitel a zakladatel týmu Tomáš Miniberger jmenování Fanty výkonným ředitelem RTR projects.

Jedenatřicetiletý Fanta, který u týmu působí 7 let, dosud zastával roli technického ředitele a hlavního inženýra týmu. „Na inženýrské pozici zůstávám, tato změna mi ale dá větší kompetence kompletně tým řídit. Tomáš tady stále bude jako hlava týmu a společně tu budeme i pro naše jezdce,“ nastínil Fanta. „Vážím si, že do mě Tomáš tuto důvěru vložil,“ dodal.

Fanta do RTR projects nastoupil v roce 2017, rok předtím dokončil studium oboru automobilové a dopravní inženýrství na Fakultě strojírenství Vysokého učení technického v Brně. V týmu pracoval jako inženýr po boku Erika Janiše zastávajícího tehdy roli hlavního inženýra. S RTR projects byl u všech klíčových úspěchů v posledních letech – například vítězství v ADAC GT4 Germany na Sachsenringu, nebo ve čtyřiadvacetihodinovce v Barceloně v roce 2019.

Z pozice výkonného ředitele čeká Fantu přelomový rok, kdy tým masivně „přezbrojil“ na modely X-BOW GTX a GT2. Počet aut, které reprezentují novou generaci závodního programu rakouského výrobce KTM, totiž v Česku výrazně vzroste. Největší podíl na tom má přímo RTR projects. Kromě jednoho vozu GTX, který tým provozuje už od roku 2019, do jeho brněnské dílny přibyla dvě auta specifikace GT2.

„RTR projects je připravený na rozvoj. Máme zainvestováno v autech, která jsou rychlá a dělají radost, do nové sezony jdeme i se silnějším zázemím,“ říká Tomáš Miniberger. V Česku jsou ještě další dvě GTX, které dodal také RTR projects. Jedno si tuto zimu převzal tým Janík Motorsport, druhé auto provozuje Marek Rybníček v závodech do vrchu, kde s ním získal titul mistra České republiky.

Po únorovém testování v Portugalsku a Španělsku se tým tento týden zúčastnil i předsezónních testů FANATEC European GT2 Series. Právě na tento šampionát se letošní závodní program RTR projects zaměří. „S Tomášem Minibergerem máme stále stejnou vizi - chceme závodit a být konkurenceschopní na evropské úrovni. Rádi bychom se kromě sprintových závodů vrátili také ke kořenům, kdy náš tým jezdil vytrvalostní závody na evropské úrovni a dosahoval v nich nemalé úspěchy,“ uzavírá Fanta.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.