Tomáš Mičánek v prvním závodě rakouské Driftchallenge vybojoval vítězství mezi nováčky

Tomáš Mičánek v prvním závodě rakouské Driftchallenge vybojoval vítězství mezi nováčky

Zatímco pro tým Mičánek Motorsport začíná letošní závodní sezóna až tento víkend, tak pro nejmladšího jezdce známé brněnské závodní rodiny Tomáše Mičá

Radical Masters – ZLATÝ ZÁVĚR SEZÓNY PRO FOR-ZU
Jezdce týmu Mičánek Motorsport prověří legendární Eau-Rouge
Záruba s Formánkem vybojovali v prvním závodě na Silverstone stříbro!

Zatímco pro tým Mičánek Motorsport začíná letošní závodní sezóna až tento víkend, tak pro nejmladšího jezdce známé brněnské závodní rodiny Tomáše Mičánka, začala sezóna 2016 o uplynulém víkendu v rakouském Melku.

Na tamní závodní dráze si dali dostaveníčko nejlepší drifteři středoevropského regionu, aby poměřili své síly v rámci úvodního podniku Dunlop Driftchallenge Austria.

Tomáš Mičánek startuje Driftchallenge s vozem Mitsubishi EVO IX, v barvách tradičního účastníka tohoto unikátního seriálu, a sice pražského týmu Action Racing.

DSC_0453

“Závody Driftchallenge jsou neskutečně atraktivní. Mimo testů a tréninků, obstarávají hlavní náplň tři závodní jízdy, přičemž každá z nich měří cca minutu a půl. Úkolem jezdce pak je těchto devadesát vteřin zajet tak, aby auto jelo vždy dveřmi napřed,” popisuje Tomáš Mičánek hlavní atributy oblíbeného rakouského seriálu.

Každá jízda je hodnocena jak z pohledu driftu, za což porota uděluje body, tak z pohledu rychlosti daného soutěžního kola. Každá vteřina se počítá a tak sebemenší zaváhání znamená nemalou ztrátu,” dodává Tomáš Mičánek, který se do výsledkových listin úvodního podniku zapsal jako nejlepší nováček.

“Jsem rád, že se Tomášovi v Rakousku dařilo. Být nejlepším nováčkem a k tomu páté místo ve skupině čtyřkolek, to je velice slušný výsledek. Zvláště když uvážíme, že se k prvnímu podniku v Melku sjelo téměř sedm desítek jezdců,”tak ohodnotil výkon svého mladšího bratra Jiří Mičánek jr., který strávil s celým okruhovým týmem čtyři testovací dny na brněnském Automotodromu.

LZ7_3485

“Těmito čtyřmi dny jsme zakončili přípravu na letošní sezónu. Ta začíná již za pár dnů v Mostě a myslím, že mohu říci, že jsme dobře připraveni. Značná část tohoto testu byla zaměřena na přípravu Michala Petrů, který spolu s Broňkem Formánkem v neděli absolvuje první závody Carbonia Cupu. Michal předcházející test kvůli nemoci vynechal a tak tady v Brně sedl do Lamborghini úplně poprvé. V průběhu jeho jízd, jsme vyzkoušeli různá nastavení a to jak pro kvalifikační, tak i závodní režim,” říká Jiří Mičánek.

Mimo Michala Petrů a Bronislava Formánka, se v Brně za volant dvou italských supersportů posadili také Michal Polák a Marek Rybníček, kterého čeká 14. dubna okruhová závodní premiéra. Stane se tak při zahajovacím podniku Slovenského okruhového poháru v Brně.

Před tím však ještě dojde na zmiňovaný mostecký podnik Carbonia Cupu a závěrečná slova tak budou patřit Michalovi Petrů:

„V průběhu testu jsem absolvoval celkem sedm půlhodinových stintů, což v celkovém součtu znamenalo více než 500 kilometrů. Neskutečně jsem si užil každé kolo. Hodně mne překvapilo, jak dobře se auto vzhledem ke své hmotnosti ovládá a to jak reaguje. Celý ten zážitek pak umocňuje fakt, že jsme to všechno odjeli bez jediného technického problému, což je skvělý příslib pro sezónu. Děkuji za to celému týmu, který odvedl perfektní práci na velice vysoké úrovni. Nyní se již těším na mostecké závody. Seznam přihlášených je řádně našlapaný a udělat slušný výsledek nebude vůbec jednoduché. Nemám sice stanovený, žádný konkrétní cíl, pokud by se ale podařilo dosáhnout na pódium, pak bych byl určitě spokojen.”

 Užitečné odkazy:
www.facebook.com/micanekmotorsport
www.micanekmotorsport.cz
www.carboniacup.cz
www.driftchallenge.freies-fahren.net

PR GP Group s.r.o.

_DSC1029 _DSC1035 _DSC10292 LZ7_3429 _DSC1085 LZ7_3543 LZ7_3389 LZ7_3645 LZ7_3411 LZ7_3485 LZ7_3736 LZ7_3660 LZ7_3458 LZ7_3551 LZ7_3638 LZ7_3575 LZ7_3742 DSC_0051 DSC_0364 DSC_0379 DSC_0392

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0