Tomáš Urban se stal mistrem Porsche Sport Cupu

Tomáš Urban se stal mistrem Porsche Sport Cupu

Jezdec Porsche Clubu Praha se stal během minulého víkendu na německém Hockenheimringu celkovým vítězem německého Porsche Sport Cupu v kategorii PZ Tr

Zemřel Petr Martinovský, jeden z jezdců mistrovského roku 1981
TATRA Trucks Drift Grand Prix
Petr Fulín předá zájemcům zkušenosti v kurzu sportovní jízdy

Jezdec Porsche Clubu Praha se stal během minulého víkendu na německém Hockenheimringu celkovým vítězem německého Porsche Sport Cupu v kategorii PZ Trophy. V sobotním závodě skončil třetí za trojnásobným šampiónem Rocco Herzem a Manuelem Baumgarthuberem. V neděli jim však porážku vrátil a poslední závod sezóny vyhrál. O velké konkurenci svědčí i fakt, že v této třídě startovalo 42 jezdců především z Německa. Českou republiku reprezentoval kromě Tomáše Urbana i Jaroslav Mikoláš, který skončil v sobotu na krásném osmém místě a nedělní závod zakončil na desátém místě. Celkově skončil Jaroslav Mikoláš v šampionátu na 5 místě konečného hodnocení.

Tomáš Urban byl v letošní sezóně suverénní a udržel si vedení v žebříčku od prvního závodu až do konce. Vyhrál 10 závodů z celkových 12. Měl nepřetržitou sérii 9 vítězství od jarních závodů na Hockenheimringu, přes Nürburgring, Sachsenring až po Oschersleben. Vítěznou šnůru přerušil až smolný druhý závod ve Spa-Francorchamps, kde dojel na 12 místě.


Pohled na vítěznou sezónu očima jezdce:

Do závodní sezóny jsem vstupoval s velkým respektem k soupeřům, mezi kterými byl i poslední vítěz šampionátu Rocco Herz. Během prvních závodů se mě však podařilo svůj náskok postupně zvyšovat až na 35 bodů před posledním závodním víkendem na právě posledního šampióna. Mělo se tedy rozhodnout na Hockenheimringu. Auto však fungovalo po oba dny bezvadně. Za to patří celému týmu můj velký dík. Vše tedy bylo v mých rukách. V sobotním závodě se podařilo Roccovi můj náskok snížit o 5 bodů. Přesto jsem se stal již po sobotním závodě novým šampiónem, jelikož můj náskok v podobě 30 bodů již nemohl v nedělním závodě nikdo dohnat. Navíc se mě podařilo získat ve druhém závodě svoje 10 letošní vítězství.

Chci poděkovat na tomto místě celému svému týmu za podporu po celou sezónu. Svoje plány na příští rok zatím nemám jasné. Vím, že obhajoba celkového vítězství nebude jednoduchá. Mám však zimní měsíce na přemýšlení, zda budu pokračovat příští rok ve stejné kategorii nebo zkusím jinou kategorii automobilových závodů.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0