Tomáš Urban vybojoval pro tým Mičánek Motorsport na Red Bull Ringu zlato a bronz

Tomáš Urban vybojoval pro tým Mičánek Motorsport na Red Bull Ringu zlato a bronz

Jezdci brněnského závodního týmu Mičánek Motorsport májí za sebou další úspěšný závodní víkend v Porsche Sports Cupu. Dějištěm aktuálně posledního

Exhibice rychlosti: Abrahama i vrtulník na letišti předjelo Porsche
Z Náměště do Hradce, aneb Mičánek Motorsport na cestě za fanoušky
Víkend v motorsportu: Češi se představí na formulové i automobilové scéně

Jezdci brněnského závodního týmu Mičánek Motorsport májí za sebou další úspěšný závodní víkend v Porsche Sports Cupu.

Dějištěm aktuálně posledního závodního podniku byl rakouský Red Bull Ring, kde se před pár týdny uskutečnila také Grand Prix Formule 1.

Týmové barvy hájili v Rakousku zkušený Tomáš Urban (Porsche 911 GTs) a týmový nováček Petr Majer (Porsche 911 GT3). Letošní sezónu pojali oba piloti spíš kondičně a tak nešlo ani tak o celkový výsledek, ale spíš o udržení tempa a porovnání s aktuální konkurencí.

I přes tyto na první pohled nevelké ambice se v konkurenci 28 jezdců podařilo Urbanovi dosáhnout v sobotním závodě na vítězství, které v nedělní jízdě potvrdil ziskem bronzu.

Porsche Sports Cup Deutschland – 3. Lauf Red Bull Ring 2017 – Foto: Gruppe C Photography

„Je to skoro až neuvěřitelné. Tomáš Urban letos startoval zatím jen na Nürburgringu a tak jsme takový výsledek popravdě ani nečekali. Jeho sobotní jízda byla naprosto profesorská a téměř dokonalá. To že za sebou nechá celé pole překvapilo asi celý paddock. To že to nebyla náhoda pak potvrdil v neděli ziskem bodů za třetí místo. Petr Majer, pro kterého to byla teprve první zkušenost, pak zaznamenal výsledky ve druhé desítce, což na první start není vůbec špatné. Pohledem týmové manažera tak jsem určitě spokojen a už se moc těším na příští podnik na Oscherslebenu, kam pojedeme za tři týdny,“ tak znělo víkendové hodnocení týmového šéfa, pana Jiřího Mičánka.

Hrdina rakouského víkendu Tomáš Urban k tomu pak dodává: „Na závod na Red Bull Ringu jsem odjížděl po svém ne úplně vydařeném závodě na Nurburgringu, kde jsem skončil  v obou jízdách na 11. místě.  Okruh  v Rakousku patří k mým oblíbeným a čekal jsem , že mohu udělat lepší výsledek.  S týmem jsme provedli některé změny v nastavení auta i časomíry. Již při pátečních trénincích jsem cítil výrazné zlepšení v chování auta i zajížděných časech a těšil jsem se na první sobotní závod.  Start do závodu se mě povedl a dařilo se mě zajíždět i kvalitní časy během celého závodu. Vše fungovalo jak má a já jsem si dojel pro své první vítězství v Porsche Sport Cupu. I v neděli se mě závod povedl, ale stačilo to jen na třetí místo v cíli.  Celkově se mě a celému týmu víkend velmi povedl a vrátil nás opět na špičku mezi jezdci v celém seriálu závodů. Chci poděkovat celému týmu Mičánek motorsport za příkladnou přípravu auta a synovi Davidovi za kvalitní práci softwarového inženýra, bez kterých by výsledky nebyly takové, jaké se nám povedli na posledních závodech.“

Výsledky:

Tomáš Urban
1. závod – 1. místo
2. závod – 3. místo
Petr Majer
1. závod – 26. místo
2. závod – 24. místo
Kalendář sezóny Porsche Sports Cupu 2017:

29.04. – 30.04.2017 Nürburgring, GER
03.06. – 04.06.2017 Hockenheimring, GER
14.07. – 16.07.2017 Porsche Super Sports Cup special round Nürburgring, GER
29.07. – 30. 07.2017 Red Bull Ring, AUT
19.08. – 20. 08.2017 Oschersleben, GER
09.09. – 10.09.2017 Spa-Francorchamps, BEL
21.10. – 22.10.2017 Hockenheimring, GER

PR GP Group s.r.o.

Porsche Sports Cup Deutschland – 3. Lauf Red Bull Ring 2017 – Foto: Gruppe C Photography

Porsche Sports Cup Deutschland – 3. Lauf Red Bull Ring 2017 – Foto: Gruppe C Photography

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0