Toto má být budoucnost IndyCar. Koncept NEXT odhalil své svůdné tvary

Toto má být budoucnost IndyCar. Koncept NEXT odhalil své svůdné tvary

Zástupci IndyCar vydali další vizualizace nového konceptu NEXT, který má představit monopost připravený na závodění ve  Verizon IndyCar Series počínaj

IndyCar: Demoliční derby na Texas Motor Speedway ovládl Power + video
Víkendový přehled: Testy v Le Mans, gétéčka v Zolderu i formulová bitva v ulicích Detroitu
Když se nedaří, co se dařit má aneb Nejdrsnější bouračky z víkendu 7

Zástupci IndyCar vydali další vizualizace nového konceptu NEXT, který má představit monopost připravený na závodění ve  Verizon IndyCar Series počínaje sezonou 2018.

Nové snímky dávají větší představu o tvaru vozu i o aerodynamických kitech pro ovály i okruhy a městské tratě. Ty budou osazeny na šasi Dallara IR-12. Výběrové řízení na dodavatele zatím ještě probíhá, byť návrh nového vozu začal proti zvyklostem od jeho tvaru a až následně se do něj “vkládaly” nejnovější bezpečnostní prvky a moderní technologie.

IndyCar plánuje první testy na půlku léta. Dál platí, že si týmy budou moci vybírat mezi motory Honda a Chevrolet. 

Galerie:

Foto: IndyCar Media

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Další geneze tohoto vozu může způsobit, že přestane být vnímán jako formule. Široce roztažená bočnice a ten zadní “poloblatník” z auta dělají optický hybrid mezi formulí (předek) a sportovním vozem (zadek). Možná měli tvůrci nechat zadní kola alespoň trochu bočně vyčuhovat z karoserie, tak jako tomu bylo například u vozu Panoz DP01, sloužícím v roce 2007 v ChampCar.

 • comment-avatar
  Martis 3 years ago

  Souhlasím. Dnešní formule jsou čím dál více odporné. Doba krásných vozu a formulí je dávno pryč a už se nevrátí. Odporné a nevzhledné kombajny na seno. 21 století hnusu !!!

 • DISQUS: 0