Toyotu čeká v Sebringu třídenní test

Toyotu čeká v Sebringu třídenní test

Japonská automobilka stráví tento týden testováním v americkém Sebringu. Toyota na zdejší trati absolvuje s prototypem TS050 Hybrid třídenní program,

Závod v Sebringu přinesl další vítězství Toyotě
Upřesnění sportovních pravidel pro příští sezónu WEC
Chevrolet nasadí v 1000 mil Sebringu jedinou Corvettu

Japonská automobilka stráví tento týden testováním v americkém Sebringu. Toyota na zdejší trati absolvuje s prototypem TS050 Hybrid třídenní program, během kterého se představí všech šest jezdců, včetně Fernanda Alonsa. Pro tým jde o přípravu před dalším podnikem FIA WEC, který se koná v březnu právě v Sebringu.

„Není to o tom, že bychom se bez toho neobešli. Náš vůz prošel velkým vývojem a také testováním v Portimau, kde má trať podobný charakter nerovností jako Sebring,“ řekl technický ředitel Toyoty Pascal Vasselon. Právě v portugalském Portimau tým tráví největší část svých zimních testů.

Toyota však nebude na trati sama. Možnost testování využijí například také Ford se svými vozy GTE Pro nebo DragonSpeed, který dorazí se svými prototypy LMP1 i LMP2. V případě DragonSpeed jde navíc o jedinou možnost, protože kvůli plánovanému debutu v sérii IndyCar tým zmešká oficiální test.

Americký Sebring hostí šestý podnik super sezóny FIA WEC 2018/19 poprvé od roku 2012. Závod na 1 000 mil je naplánovaný na pátek 15. března. Odstartovat má v 16 hodin odpoledne a trvat do noci. Hned v sobotu ráno pak startuje v Sebringu tradiční dvanáctihodinovka zámořské série IMSA.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0