Toyoty v kvalifikaci opět 1-2, Rebellion jen těsně za nimi

Toyoty v kvalifikaci opět 1-2, Rebellion jen těsně za nimi

Pátý závodní víkend super sezóny FIA WEC 2018/19 je v plném proudu. Jezdci mají za sebou už i kvalifikaci na zítřejší šestihodinovku v Šanghaji a ačko

Sychravý začátek víkendu v Šanghaji vyšel nejlépe Toyotě
Podle Gavina byly podmínky v závěru 6h Šanghaje až příliš nebezpečné
Dvakrát přerušenou 6h Šanghaje vyhrála Toyota

Pátý závodní víkend super sezóny FIA WEC 2018/19 je v plném proudu. Jezdci mají za sebou už i kvalifikaci na zítřejší šestihodinovku v Šanghaji a ačkoliv Toyota opět obsadila první dvě příčky, rozhodně to neměla jednoduché. Ve třídě GTE Pro pak třetí pole position získal Ford Chip Ganassi Team UK.

Stáj Toyota Gazoo Racing se svými hybridními vozy obsadila první dvě příčky. Pole position si vyjela posádka s vozem číslo 7 ve složení Mike Conway, Kamuj Kobajaši a José Maria López, a to s časem 1:42.931. Sesterský vůz číslo sedm se Sébastienem Buemim, Kazukim Nakadžimou a Fernandem Alonsem zaostal o 0.228 vteřiny.

Nehybridní prototypy LMP1 ovšem konečně Toyotám dokázaly konkurovat. Třetí příčku získal Rebellion Racing s číslem 1 díky skvělému času 1:43.218, který znamenal ztrátu na první místo pouze 0.287 vteřiny. To se podařilo posádce Neel Jani, André Lotterer a Bruno Senna.

Kvalifikace ve třídě LMP2 se nesla ve znamení dominance domácího týmu Jackie Chan DC Racing, který obsadil první dvě místa. Nejrychlejší čas zajela posádka číslo 38 ve složení Ho-Pin Tung, Gabriel Aubry a Stéphane Richelmi, a to 1:48.888.

Mezi vozy GTE Pro svou rychlost předvedla posádka #66 Ford Chip Ganassi Team UK s dvojicí Stefan Mücke a Olivier Pla, když s časem 1:58.627 o 0.247 vteřiny porazila vůz #81 BMW Team MTEK s Martinem Tomczykem a Nickym Catsburgem za volantem. Na samém chvostu skončily obě Ferrari v barvách AF Corse, kterým se nedařilo a nejhůře dopadl Corvette Racing s časem 2:00.228.

Ve třídě GTE Am si v kvalifikaci nejlépe počínal vůz #98 Aston Martin Racing, za jehož volantem se střídají Paul Dalla Lana, Pedro Lamy a Mathias Lauda. S časem 2:01.884 dokázali o 0.067 vteřiny pokořit vůz číslo 77 stáje Dempsey-Proton Racing s Christianem Riedem, Julienem Andlauerem a Mattem Campbellem.

Šestihodinový závod v čínské Šanghaji odstartuje v 11 hodin ráno místního času, což je 4:00 středoevropského času.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0