Třetí podnik TCR Eastern Europe Simracing patřil Polákům

Třetí podnik TCR Eastern Europe Simracing patřil Polákům

Třetí dějství virtuálního šampionátu TCR Eastern Europe Simracing na okruhu v chorvatském Grobniku si podmanili polští jezdci. Zatímco v prvním závodě slavila nová tvář Bartlomiej Mirecki, ve druhém zvítězil Bartosz Groszek.

Na virtuálním Hungaroringu kraloval Groszek
TCR Eastern Europe Simracing čeká rakouská bitva
Virtuální Rakousko přineslo vítězství Groszekovi a Korenému

V úterý 14. července se uskutečnilo třetí klání virtuálního seriálu TCR Eastern Europe Simracing. Po závodech na Hungaroringu a Red Bull Ringu tentokrát jezdci poměřili síly na okruhu v chorvatském Grobniku.

Grobnik přivítá třetí virtuální bitvu

V podniku tentokrát chyběli dva přední protagonisté z předchozích klání. Nezúčastnil se Miklas Born, který se před začátkem chorvatské bitvy nacházel na druhé příčce průběžného pořadí jakožto nejlepší junior, a ani Petr Fulín. Zároveň jsme ale byli svědky účinkování jednoho nováčka – Bartlomieje Mireckého. Polák, který si loni dojel v ESET V4 Cupu pro titul šampiona kategorie Formule Renault 2.0, nastoupil s vozem Hyundai i30 N TCR stáje BM Racing Team.

A již v kvalifikaci Mirecki vyvedl z omylu všechny, kteří očekávali, že bude při svém debutu pouze do počtu. S časem 1:25,547 si totiž vyjel pole position pro start prvního závodu. Na druhém místě skončil vedoucí muž šampionátu Bartosz Groszek (1:25,556), který za svým krajanem zaostal pouze o devět tisícin sekundy. Třetí příčku obsadil Jáchym Galáš (1:25,607). Čtvrtý čas zajel Balint Hatvani (1:25,829) a pátý Tomáš Korený (1:25,837).

A na prvním místě dorazil Mirecki také do cíle svého premiérového závodu. V počáteční fázi mu sice Groszek zatápěl, vedení mu ale sebrat nedokázal. Musel se tak spokojit se druhou příčkou.

❗️Bartłomiej Mirecki wygrywa kwalifikacje, pierwszy wyścig, a w drugim zajmuje trzecie miejsce! 🏆🏆🏆 TCR Eastern Europe❗️RANAL l SONAX Polska l RallyShop.pl l Kjk-auto l BM Racing Simulator l

Zveřejnil(a) BM Racing Team dne Úterý 14. července 2020

 

Třetí pozici nakonec bral Tomáš Korený, který se zároveň umístil nejvýše z juniorů. Jezdec stáje HKC Racing dlouho bojoval o bronz s Keijem Kekem Platzerem a Balintem Hatvanim. Tato dvojice ovšem později kolidovala. Jako čtvrtý dorazil do cíle Szymon Ladniak a pátá skončila Gabriela Jílková.

Na startovním roštu druhého závodu došlo tradičně k otočení nejlepší dvanáctky z první jízdy. Čelní pozice tak připadla Carolu Wittkemu. Na druhé místo se postavil Matěj Kácovský a na třetí Miro Horňák.

A byl to právě z bronzové příčky začínající Slovák, kdo se vypořádal s úvodními metry nejlépe a ujal se vedení. Ne však nadlouho. Ještě během prvního kola se totiž dopustil chyby, čehož využil k posunu do čela Keijo Keke Platzer.

Rakušan poté dlouho figuroval na první příčce. Pro vítězství si ale nedojel. V posledním kole byl totiž pokořen Bartoszem Groszekem, který předvedl po startu z 11. pozice vynikající stíhací jízdu a dojel si pro čtvrté vítězství v sezoně. Platzer obsadil druhé místo.

Na virtuálním Hungaroringu kraloval Groszek

Virtuální Rakousko přineslo vítězství Groszekovi a Korenému

Ani tentokrát se ovšem neztratil Bartlomiej Mirecki. Vítěz prvního závodu se rovněž zvládl dobře probíjet polem a v cíli z toho bylo třetí místo. Čtvrtý skončil opět Szymon Ladniak a pátou příčku obsadil po startu z pole position Carol Wittke.

Čtvrtý, v pořadí již předposlední podnik, se uskuteční v úterý 28. července na Slovakia Ringu.

titulní fotografie: TCR Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0