Tři gétéčka a jedna formule. GT2 Motorsport bude mít na Slovakiaringu početné zastoupení

Stáj GT2 Motorsport nasadí při předposledním podniku letošního ročníku ESET Cupu hned čtyři vozy. Ve třídě GT3 bude bojovat o body Libor Milota s Mercedesem-AMG GT3. Ve třídě GTC pojedou za stáj Dennis Waszek, Bolek Waszek, Petr Brecka a Karel Neffe. Tým ale bude účinkovat i v závodech formulových monopostů, kde v jeho barvách nastoupí Václav Šafář.

Tým GT2 Motorsport čeká o víkendu druhé letošní vystoupení v seriálu ESET Cup. To se odehraje na okruhu Slovakiaring, který hostí předposlední podnik letošního ročníku. Před měsícem v chorvatském Grobniku jsme mohli vidět znojemskou stáj s vozem Porsche 911 GT3 Cup, v němž se při sprintech představil Petr Brecka a ve vytrvalostním závodě ho doplnil Karel Neffe. Na Slovensku ale tým vyrukuje do boje s početnějším zastoupením.

Zastoupení v GT3 i v GTC

Tentokrát nasadí tým do GT závodů hned tři auta. Zastoupení bude mít mimo jiné i ve vrcholné třídě těchto závodů, tedy v GT3. Tam nastoupí s Mercedesem-AMG GT3 Libor Milota. Ten se do ESET Cupu vrací opět po delší době a zúčastní se jak obou sprintových závodů, tak hodinového vytrvalostního klání. V minulosti patřil Milota v ESET Cupu mezi favority třídy GT3. A trofej by si rád odvezl i ze Slovenska.

„Těším se. Nejel jsem asi čtyři měsíce. Mám velkou chuť. Jsem zvědavý, jak se poskládá startovní pole. Slovakiaring mám rád, rozhodně patří mezi mé oblíbenější tratě. Rád bych odjížděl domů s dobrým pocitem. Chtěl bych, aby měli dobrý pocit i mechanici, Jirka Procházka a jeho parta. Chci také dosáhnout dobrého výsledku. Sice jsem nějaký čas nejel, ale nelenil jsem a chodil jsem trénovat, a to nejenom do závodního auta. Piloval jsem i fyzičku. Byl bych rád, kdybych se mohl alespoň jednou postavit na stupně vítězů,“ řekl před začátkem víkendu.

Kromě třídy GT3 bude stáj bojovat o body i ve třídě GTC, a to s vozy Porsche 911 GT3 Cup a Lamborghini. Jezdecké složení pro Porsche bude stejné jako v Grobniku. Sprinty absolvuje sám Petr Brecka a při vytrvalosti se bude střídat s Karlem Neffem. Kromě GTC bude tato dvojice bodovat i do hodnocení GT3. V Lamborghini uvidíme rodinný tandem Waszkových. V obou sprintech pojede Dennis Waszek a pro vytrvalostní závod ho doplní jeho otec Bolek.

S Lamborghini se pokusí dosáhnout ve třídě GTC na co nejlepší výsledky Dennis a Bolek Waszkovi. Foto: GT2 Motorsport

Šafářův první letošní závod s formulí

Stáj GT2 Motorsport čekají ale na Slovensku také závody formulových monopostů. V nich nastoupí se zapůjčenou formulí 3 od týmu Chabr Motorsport Václav Šafář. Bývalého účastníka německého nebo italského šampionátu formule 4 čekají tento rok první závody. Nemá ale v plánu být jenom do počtu.

„Těšíme se, budou to naše letošní úplně první závody. Slovakiaring patří spolu s Brnem mezi mé nejoblíbenější okruhy. Chtěli bychom se pokusit vyhrát i absolutně, ale bude záležet na tom, jak se nám povede oproti novějším formulím 3. Vůz, se kterým pojedeme, jsme si v květnu byli spolu s Chabr Motorsportem vyzkoušet v Mostě a pocitově to bylo dobré. Jinak jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Vše to bylo tak trochu na poslední chvíli. Ještě před čtrnácti dny jsme nevěděli, jestli se vůbec pojede,“ uvedl Šafář.

Václav Šafář se znovu objeví v barvách stáje GT2 Motorsport. Foto: GT2 Motorsport

První slovenský GT sprint se uskuteční v sobotu od 13:15. Druhý přijde na řadu v neděli od 13:30. Vytrvalostní závod se pojede v sobotu od 16:55. Formulové monoposty zahájí sobotní závod v 16:00. Start toho nedělního je naplánován na 14:25.

Úvodní foto: GT2 Motorsport

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.